Baltic Wood Liderem Nowych Technologii 2013!

921 odwiedzin
24 Sep 2015

Baltic Wood, producent trójwarstwowych i litych podłóg drewnianych, został nagrodzony godłem Lidera Nowych Technologii 2013. To ważne wyróżnienie przyznano firmie za systematyczne wdrażanie wyrobów nowej generacji oraz prezentowanie najwyższego na rynku poziomu technologicznego w wybranych obszarach.

Zarząd Programu dokonał wyboru Laureatów na postawie weryfikacji i oceny nadesłanych ankiet, które szczegółowo określały poszczególne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstwach. Co ważne, wszystkie zawarte w formularzach dane musiały być poparte certyfikatami i dokumentami.

Jednogłośnie uznano, iż tytuł Lidera Nowych Technologii należy przyznać firmie Baltic Wood za całokształt prowadzonych działań. W ocenie końcowej Jury podkreśliło także, że w wybranych obszarach firma osiąga najwyższy poziom technologiczny, tym samym podnosząc standard rozwiązań będących na rynku.

To kolejna nagroda potwierdzająca, że Baltic Wood konsekwentnie wypełnia swoją misję, którą jest tworzenie podłóg doskonałych. Produkty firmy spełniają najwyższe europejskie standardy jakości potwierdzone certyfikatem ISO 9001. Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg pozyskiwane jest ze sprawdzonych źródeł – z lasów certyfikowanych FSC®.

Baltic Wood posiada także prawo do posługiwania się znakiem Rainforest Alliance™, który potwierdza w pełni odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów naturalnych przez firmę. Troska firmy o przyrodę została również potwierdzona certyfikatem zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz świadectwem M1 zapewniającym, że oferowane przez nią produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych.

Baltic Wood i jego produkty zostały do tej pory wielokrotnie docenione w – prowadzonych przez niezależne instytucje i magazyny – prestiżowych konkursach, takich jak: Jakość Roku Złoto, Jakość Roku Srebro i Jakość Roku 2011; Najwyższa Jakość Quality International 2010 i 2011; Eko Jakość Roku 2010; Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2007, 2010, 2011 i 2012; Eko-Laur Konsumenta 2009, Złota Villa 2007 i 2008 czy Machina Design Awards 2009.

Program Lider Nowych Technologii umożliwia promowanie firm oraz instytucji państwowych inwestujących w najnowsze rozwiązania technologiczne. Podstawowym kryterium oceny jest innowacyjność przedsięwzięcia i jej wpływ na rozwój, jakość i postęp w danej branży.

Więcej na www.balticwood.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się