Co to są rolety żaluzje plisowane i dlaczego warto?

776 odwiedzin
19 Sep 2018

ny itp. są wykonywane specjalnie dla danego przypadku. Kiedyś nie były tak prosto, trzeba było kupować w ciemno lub samemu nieumiejętnie odmierzać niektóre części. Bohaterem dzisiejszego artykułu będą żaluzje plisowane, czyli obecnie bardzo popularny typ rolet okiennych.


Co to są plisy?

Systemy zasłaniania okien zwane żaluzjami plisowanymi nie różnią się pod względem funkcjonowania od tradycyjnej żaluzji czy rolety. Podobnie jak we wszystkich innych przypadkach są one zaciągane na okno najczęściej z góry na dół za pomocą specjalnego systemu linek i zatrzasków. Żaluzje plisowane wyróżnia jednak sama struktura. Żaluzje plisowane w przeciwieństwie do klasycznej wersji rolet nie mają specjalnej podłużnej rurki, na którą nawijana jest tkanina. W tym przypadku działa to na zasadzie składania materiału u góry witryny okiennej.  W klasycznej wersji jest to coś a’la harmonijka. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko efektowny wygląd, ale także funkcjonalny system zakładania. Roleta składa się jak akordeon. W przypadku większości plisów okiennych w skład zestawu wchodzą jeszcze specjalne prowadnice, które określają ramy i zakres ruchów. To bardzo użyteczny system, który z łatwością można wielokrotnie zaciągać i podnosić.

     

Szerokie spektrum zastosowań

Jedną z podstawowych zalet żaluzji plisowanych jest duża swoboda, jeśli chodzi o przysłanianie wybranej części okna. Można zasłonić witrynę całkowicie, połowicznie lub na wybranej przez siebie wysokości. To szczególnie użyteczne w przypadku, gdy chcemy ograniczyć promienie słoneczne, które odbijają nam się od telewizora lub np. ekranu komputera. To również bardzo wygodna wersja do pokojów sypialnianych, gdzie z łatwością można nawet w dzień stworzyć półmrok, którego raczej każdy życzyłby sobie do popołudniowej drzemki.


Duży wybór wariantów

Z żaluzji plisowanych można korzystać na wiele sposobów. Doskonale sprawdza się w standardowych oknach, jak również oknach wykuszowych, witrynach różnego rodzaju, przeszklonych wnękach, a nawet ogrodach zimowych. Zastosowań jest naprawdę wiele, a to, na jakie padnie wybór, zależy tylko i wyłącznie woli właściciela oraz możliwości, jakie stwarza lokal. Żaluzje plisowane dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a producenci dbają o to, aby barwę można było perfekcyjnie dopasować do reszty wystroju wnętrza. 


Więcej informacji na stronie: sunlux24.pl

Ostatnia modyfikacja: 19 Sep 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się