Crystal Bulb: światło zamknięte w krysztale

810 odwiedzin
24 Sep 2015

Lee Broom, czerpiąc inspirację z delikatnego rzemiosła, jakim jest cięcie szkła, zamienił rzecz codziennego użytku w przedmiot zupełnie niezwykły. Młody projektant z Londynu współpracując z lokalnymi rzemieślnikami przekształcił codzienną żarówkę w dzieło sztuki.

Żarówki zawieszane na kablach, używane jako stylizowany element oświetlenia są od jakiegoś czasu trendem zarówno we wnętrzach vintage, jak i tych minimalistycznych czy industrialnych. Nikt jednak do tej pory nie kojarzył tego trendu z luksusem, do czasu wypuszczenia na rynek Crystal Bulb - kryształowych żarówek zaprojektowanych przez brytyjskiego Designera Roku - Lee Brooma.

Lampa Crystal Bulb, dostępna teraz w Polsce dzięki Scandinavian Living, powstała z  połączenia industrialnego przedmiotu, jakim jest żarówka, z elegancją kryształu. Wybór materiału nie był przypadkowy. We wcześniejszych projektach Decanterlight, Lee Broom zauważył, jakie możliwości świetlne daje użycie ciętego szkła. Tworzył lampy ze starych używanych karafek. Wyszukiwał je w sklepach z antykami, w związku z czym efekt finalny mógł się nieznacznie różnić. „Światło zamknięte w kryształowym naczyniu, wygląda o niebo lepiej niż whisky czy brandy” mówi Lee Broom i nie sposób się z nim nie zgodzić.

Każda żarówka to prawdziwy majstersztyk. Wytwarzana metodą tradycyjnego wydmuchiwania szkła  jest następnie cięta ręcznie, z ogromną dbałością o każdy szczegół. Głębokie szlify o tradycyjnym wzorze, używane przy formowaniu karafek, czy szklanek do whisky, nie tylko ładnie wyglądają, ale również załamują światło, tworząc na ścianie i suficie bardzo efektowne i nastrojowe cienie.

Dostępna w showroomie Scandinavian Living w Konstancinie i na www.scandinavianliving.pl kryształowa lampa  będzie wspaniałą ozdobą każdego wnętrza.  Sprawdzi się zawieszona pojedynczo lub przymocowana do ściany. Najlepiej będzie prezentować się w większej grupie, tworząc niezwykłą poświatę.  Funkcjonuje z halogenową  żarówką o mocy 25 W.

W chwilę po swojej premierze na  London Design Festiwal Crystal Bulb zyskała status kultowej a  Lee Broom za jej projekt zdobył  tytuł  projektanta roku British Designer of The Year oraz prestiżową British Design Award.

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się