Czarno - biała elegancja w wystroju wnętrz

1058 odwiedzin
25 Sep 2015

Czerń w łazience i kuchni  ciągle jest w łaskach. Moda w aranżacji wnętrz na op-art w stylu lat 60. sprawiła, że parę sezonów temu znowu pokochaliśmy elegancję wyrazistych połączeń. 

Czerń jest kolorem bardzo wyrazistym, dlatego podczas projektowania pomieszczenia z jej użyciem należy zachować szczególną ostrożność. Zbyt intensywne zastosowanie tej barwy może sprawić, że zamiast eleganckiej przestrzeni otrzymamy wnętrze przytłaczające w odbiorze.

Najbezpieczniejsze i szczególnie modne w tym sezonie jest więc przełamywanie czerni bielą lub szarościami – para ta od zawsze doskonale czuła się w swoim towarzystwie. Podłoga wczarno-białą szachownicę to klasyka, która nie traci na wartości, co więcej – jest doskonałym punktem wyjścia do dalszych prac nad pokojem kąpielowym czy kuchnią. Może on nawiązywać dostylistyki przedwojennej, do stylu retro, modern, wspomnianego op-artu czy nawet baroku, jeśli umiejętnie zestawimy czerń ze złotem i żółciami. W każdym przypadku jednak najważniejsze będą – jak zwykle – dodatki, które tworzą charakter pomieszczenia. Doskonale rozumieją to producenci armatury łazienkowej, którzy od kilku sezonów proponują minimalistyczne instalacje utrzymane właśnie w tej ponadczasowej kolorystyce.

- Czerń i biel to kolory uniwersalne, które w modowych trendach powracają jak bumerang – przyznaje Maria Kubiak, Product Manager marki Laveo. -Nie trudno zauważyć pewną tendencję wśródnaszych klientów, którzy w tym sezonie szczególnym zainteresowaniem obdarzają czarne zlewy granitowe czyczarne lub białepanele i kolumny prysznicowe - dodaje.

Dobierając dodatki do wymarzonej łazienki czy kuchni pamiętajmy, że to one nadają pomieszczeniu ostatniego szlifu i podkreślają wygląd wnętrza. Gdy zdecydujemy się już na kolor ścian, wzór podłogi i model armatury, możemy całkowicie poświęcić się poszukiwaniom odpowiednich mebli, luster, koszy i tych wszystkich niezbędnych akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie pokój kąpielowy lub kuchnię. Odpowiednio dobrane, w połączeniu z eleganckim czarno-białym designem sprawią, że nasza łazienka stanie się miejscem, które opuścić będzie naprawdę trudno.

 

Więcej na www.laveo.pl


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się