Czas studiów - jak go wykorzystać, by nie żałować?

44 odwiedzin
11 Feb 2019

Studia to zaledwie pięć lat nauki, która kojarzy się nam często z najpiękniejszym czasem w naszym życiu. Brak zawodowych obowiązków, życie wolnego ptaka oraz możliwość bezkarnego imprezowania to tylko niektóre z zalet bycia studentem! Chcesz jak najowocniej wykorzystać ten czas? Zastanawiasz się co robić, by nie żałować potem tych lat spędzonych na uczelni? Zobacz, na co warto postawić i co robić, by czas studiów przyniósł najlepsze owoce z możliwych! 


Studiuj za granicą - to możliwe!

Pamiętaj, że figurowanie na liście przyjętych na daną uczelnię nie oznacza, że musisz spędzić na niej kolejne pięć lat. Dobrze wiedzą o tym Ci, którzy już skorzystali z ogromnej szansy jaką są studia za granicą. Z powodzeniem możesz wykorzystać najnowsze programy i oferty dla studentów, wśród których nie brakuje możliwości spędzenia roku akademickiego za granicą. Od Ciebie zależy jaki kraj i język wybierasz - oferta jest naprawdę imponująca, dlatego z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Ciekawe rozwiązania znajdziesz na stronie EF Education First. Przejrzyj dokładnie wszystkie dostępne programy, poznaj nowe możliwości  i przekonaj się, że studia za granicą to najlepsze, co możesz sobie zafundować w młodości! 


Podczas studiów za granicą możesz m.in.:

  • nauczyć się języka obcego w praktyce,
  • poznać nowych ludzi i zawrzeć przyjaźnie międzynarodowe na lata,
  • poznać obyczaje, kulturę i tradycje wybranego kraju

Plusem studiowania za granicą jest także oczywiście doświadczenie, jakie zdobywasz. Tego typu pozycja w CV jest bardzo mile widziana przez pracodawców niezależnie od branży, w której zdecydujesz się działać w przyszłości. Skup się na swojej karierze, pomyśl o korzyściach, jakie przynosi nauka za granicą i otwórz się na nowe możliwości! 


Nie bagatelizuj studenckich organizacji

Będąc studentem na pewno słyszysz o studenckich organizacjach, które działają przy danej uczelni. Nie bagatelizuj ich, ale wykorzystaj do zdobywania nowego doświadczenia i umiejętności. Praca w grupie, podejmowanie decyzji czy organizacja różnorodnych wydarzeń - to wszystko możesz przetestować w praktyce, będąc członkiem wybranej organizacji studenckiej. Przyjrzyj się ofercie swojej uczelni, wybierz to, co może Cię zainteresować i koniecznie włącz się aktywnie w życie uczelni! 


Nawiązuj nowe znajomości 

To chyba najlepsze, co czeka młodych ludzi decydujących się na zdobywanie wyższego wykształcenia. Podczas studiów masz czas na zdobywanie nowych znajomości, które potem owocują przyjaźniami na lata. Wspólne wyjścia na miasto, długie imprezy czy poznawanie miasta w którym studiujesz - to wszystko niezapomniane przygody, które potem chętnie wspomina się po latach! Okres studiów to też często czas młodzieńczej beztroski - postaraj się umiejętnie pogodzić życie studenckie ze zdobywaniem nowych doświadczeń i umiejętności tak, by wykorzystać ten czas jak najlepiej!


Zdobywaj doświadczenie zawodowe już od samego początku

Młodzi ludzie przez pierwsze lata studiów bardzo często nie decydują się na pracę związaną z kierunkiem, jaki wybrali. To spory błąd! Już od pierwszego roku studiów możesz bowiem zdobywać doświadczenie, które potem będzie nieocenione podczas starania się o stałą pracę i stawiania pierwszych kroków na ścieżce zawodowej. Korzystaj z możliwości takich jak m.in. studenckie praktyki, staże organizowane przez firmy czy pracę dla studentów. Ofert tego typu jest mnóstwo i na pewno w mieście, w którym studiujesz, znajdziesz coś dla siebie. Postaw na rozwój i przekonaj się, że to później naprawdę ma znaczenie!


Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się