Czym się kierować wybierając kinkiety i lampy?

789 odwiedzin
24 Sep 2018

Wybierając oświetlenie należy brać pod uwagę przede wszystkim miejsce, gdzie będzie ono zainstalowane. Inne lampy sprawdzą się w sypialni, inne w domowym biurze, a jeszcze inne do zamocowania na tarasie. Jeśli jesteśmy szczęśliwcami, którzy biorą udział w projektowaniu instalacji elektrycznej w swoim mieszkaniu, warto mieć przemyślaną koncepcję rozkładu i ilości lampek, kinkietów i żyrandoli. Niestety, często zdarza się, że prowadząc instalację w mieszkaniu, zapominamy, że w długim i wąskim przedpokoju przydałyby się, oprócz żyrandola, jeden lub dwa kinkiety, które doświetliłyby pomieszczenie. W takim przypadku pozostanie nam kosztowne przebudowanie instalacji lub wykorzystanie lamp i kinkietów podłączanych przewodem do gniazdka elektrycznego, co nie zawsze wygląda efektownie.Jaki kinkiet do łazienki, a jaki do salonu?


Wybierając kinkiet do salonu powinniśmy, brać pod uwagę fakt, czy będzie on głównym źródłem światła w pomieszczeniu czy tylko jego dopełnieniem. Jeśli to żyrandol ma pełnić główną funkcję oświetlania salonu, to wystarczy, że kinkiet będzie dawał delikatne światło. W niektórych nowoczesnych mieszkaniach całkowicie odchodzi się od używania żyrandola, zamiast niego mocując kilka kinkietów. Ma to taką zaletę, że możemy sterować oświetleniem, włączając lub wyłączając poszczególne lampki. Decydując się na wybór kinkietu do łazienki, najważniejszą sprawą jest posiadanie przez niego tzw. klasy szczelności IP, czyli ochrony przed działaniem wody oraz wilgoci. Kinkiet łazienkowy powinien także dobrze oświetlać twarz, a jednocześnie dawać na tyle łagodne światło, aby odbiciem nie razić w lustrze. W przypadku kinkietów do pomieszczeń sprawą drugorzędną jest ich wygląd. Polecamy zakupić model, który nam się podoba i pasuje do pomieszczenia, gdyż sam wygląd sprzętu nie wpływa znacząco na jego funkcjonalność.

Najlepszy kinkiet przed dom


W przypadku kinkietów zewnętrznych, do zamocowania przed domem lub na tarasie, ważny jest ich wygląd i sposób wykonania. Kinkiety przed dom powinny być wykonane z solidnych materiałów, które przetrwają nie tylko grad i śnieg, ale i ewentualne uderzenie piłką przez dzieci sąsiadów. Specjalnie na takie okoliczności niektóre modele powleczone są metalową siatką ochronną, która zabezpiecza sprzęt przed urazami mechanicznymi. Wybierając kinkiet przed dom warto się także przyjrzeć modelom z czujnikiem ruchu, ponieważ są nie tylko wygodne, ale i oszczędzają energię. W przypadku wątpliwości co do wyboru oświetlenia do domu i przed dom, polecamy zasięgnąć porady sprzedawcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: podsufitem.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się