Delikatne i stonowane. Pastelowe kolory w pokojach naszych dzieci.

973 odwiedzin
28 Mar 2019

Urządzając pokój naszego dziecka często zastanawiamy się jaki kolor wybrać i w jak intensywna powinna być ich kolorystyka. Gdy mamy do czynienia z nastolatkiem na pewno pod uwagę będą brane kolory mocne i intensywne. Motywują one do działania i pobudzają. Lecz czasem nasze dziecko bardziej potrzebuje wyciszenia i relaksu.


Pastelowe kolory na ścianach. 

Warto wtedy sięgnąć po bardziej stonowane kolory. Pastelowe odcienie wydaja się tutaj idealne, wykazują one sporo pozytywnych własności które możemy wykorzystać aby wpłynąć na naszą pociechę. Jasna zieleń uspokaja, łagodzi zmęczenie i stres, delikatny różowy nastraja pozytywnie i dodaje optymizmu. Chłodne błękity z  kolei działają wyciszająco, sprzyjają komunikacji i koncentracji. Warto pamiętać aby nie przesadzić i nie stworzyć mdłego i zlewającego się ze sobą pomieszczenia. Warto je ożywić mocniejszymi akcentami lub białymi dodatkami.


img_1409_ok_1390668919


Pastelowy pokój dziewczynki


Pastelowy kolor w pokoju, ale nie na ścianie. 


dzi-ki-pastelowym-kolorom-stworzysz-w-pokoju-dzieci-cym-koj-cy-nastr-j

Pokój w pastelowych barwach

Gdy zdecydujemy się na mocniejszy kolor na ścianie warto go stonować białymi meblami lub właśnie pastelowymi dodatkami. Gusta i upodobania naszych dzieci często się zmieniają więc większość wystroju powinna być raczej uniwersalna, a do zaznaczenia pasji naszej pociechy mogą służyć jedynie dodatki lub pojedyncze meble. Ciekawym dodatkiem do pastelowego pokoju dziecka są pufy i fotele właśnie w takich kolorach. Są to dodatki uwielbiane rzez dzieci, a dzięki temu że są dostępne w bardzo ciekawych wzorach mogą być doskonałym uzupełnieniem dziecięcej sypialni lub pokoju zabaw. 

Więcej informacji na stronie: pufy.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się