Design w życiu codziennym: meble do salonu

1063 odwiedzin
14 Feb 2018
Nowoczesny design często kojarzy się z meblami i dodatkami, które są prezentowane w galeriach artystycznych, na pokazach i konkursach projektantów. Designerskie przedmioty wydają się takimi elementami, które nie pasują do aranżacji zwykłego mieszkania. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ współczesne designerskie projekty, chociaż wyróżniają się nietuzinkową kolorystyką i oryginalną formą, są przy tym niezwykle funkcjonalne i praktyczne. 

Współczesny design podkreśla różnorodność materiałów, kolorów i kształtów, traktując projektowanie jako wyzwanie, a jednocześnie jako zabawę formą. Aby oswoić design w codziennym życiu, warto rozpocząć zmianę aranżacji salonu od drobnych elementów: krzesła, lustra, lampy lub zegara.

                                          design1  


Na początek można na przykład kupić nietypową lampę w stylu industrialnym lub fotel relaksacyjny w stylu futurystycznym. Stopniowe dołączanie do wystroju salonu designerskich przedmiotów pozwoli  domownikom oswoić się ze zmianami. Kupując niespiesznie i rozważnie zyskamy szansę wybranie wyjątkowych i oryginalnych mebli i dodatków.

design2


Warto wiedzieć, że design mebli i przedmiotów codziennego użytku ulegał wielu zmianom w trakcie kolejnych dekad XX wieku. Jedynym niezmiennym aspektem pozostało priorytetowe znaczenie ich funkcjonalności. Piękne meble winny być przede wszystkim użyteczne, bez względu na to z jakich materiałów powstały i jak oryginalne formy przybrały. 

design 3

Współcześni projektanci dobrze wiedzą, że modernistyczne hasło „funkcja poprzedza formę”, jest nadal aktualne i powinno być główną zasadą designu w życiu codziennym. Dobierając designerskie meble do salonu wypróbujmy ich użyteczność: czy krzesła i fotele są wygodne? czy stolik kawowy prócz walorów estetycznych nadaje się do codziennej eksploatacji?  

DESIGN 4

Moda na meble i dodatki designerskie nie przemija i zatacza coraz szersze kręgi. Łączy się także z tendencją do podkreślania swojego indywidualizmu - coraz więcej ludzi nie chce, aby ich mieszkania przypominały kopię katalogu salonu meblowego. Współgra to z trendem tzw. recyklingu wnętrzarskiego, który polega na ponownym wykorzystaniu klasycznego designu z ubiegłych dekad. Prężnie rozwija się także nurt tworzenia designerskich mebli własnoręcznie lub na zamówienie, dzięki czemu można mieć pewność, że posiadany egzemplarz będzie unikatowy i jedyny w swoim rodzaju.

                                  design 5

Niebanalne dodatki do salonu znajdziesz też na furini.pl

74_dsc_0373

37_sakwa1

39_dsc_0081 Źródło: pufy.pl

Ostatnia modyfikacja: 14 Feb 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się