Dom zaczarowany światłem

857 odwiedzin
24 Sep 2015

W realizacji marzeń o niezwykłej aranżacji domu zasadniczą rolę odgrywa oświetlenie. Nawet najciekawsze meble i elementy dekoracyjne nie zrobią odpowiedniego wrażenia, jeśli nie zadbamy o wystarczający dopływ światła.

Bogata kolekcja nowoczesnych opraw oświetleniowych Alice Gold, składająca się z 6 lamp o futurystycznym wyglądzie, pomoże rozświetlić każdy ciemny zakamarek, stanowiąc przy tym gustowną i nowatorską ozdobę mieszkania.

Szeroki wybór, duże abażury w kształcie walca, zawieszone na delikatnie wygiętych stelażach, a także czarno – złota kolorystyka to cechy rozpoznawcze najnowszej kolekcji Nowodvorski Lighting - Alice Gold. Linia składa się z 6 estetycznych i funkcjonalnych opraw oświetleniowych – dwóch zwisów, kinkietu, lampki biurkowej oraz stojącej, które zmienią każde nowocześnie urządzone pomieszczenie, w przestrzeń jasną, gustowną i przytulną.

Nowoczesność otulona światłem

Prostota i minimalizm to charakterystyczne cechy dla stylu nowoczesnego, w które kolekcja Alice Gold idealnie się wpisuje. Styl ten stawia przede wszystkim na otwartą przestrzeń. Brak wyraźnego podziału wnętrz nie odbiera jednak określonym pomieszczeniom, ich funkcji. Każdy pokój z osobna, spełniając swoją rolę, potrzebuje światła o innym natężeniu. Linia Alice Gold została tak pomyślana, aby oświetlić zarówno salon, jadalnię, sypialnię, przedpokój, czy gabinet oprawami w jednym stylu, a efekt końcowy zachwycał spójną i przemyślaną kompozycją. Co więcej, szeroki wybór spośród lamp umożliwia zestawiania ze sobą różnych opraw, takich jak lampa stojąca, kinkiet, czy zwis dzięki czemu nawet wysokie, pomieszczenia, o dużym metrażu będą wystarczająco jasne. Geometryczne, stylizowane i funkcjonalne przedmioty o mocnych barwach to  także obowiązkowe elementy nowoczesnego wystroju. Również tu seria Alice Gold zdaje egzamin. Czarne abażury mają bowiem kształt walca, których nowatorską formę podkreślają długie wygięte stelaże. Minimalistyczny charakter lamp został delikatnie przełamany złotym kolorem we wnętrzach abażurów, który subtelnie ociepla chłodną i nowoczesną aranżację.

 


Alice Gold – lampy do każdego wnętrza

Słowo kolekcja zobowiązuje. Alice Gold należy do tej linii, które z pewnością nie zawiedzie małą ilością elementów., zróżnicowanych pod względem rozmiaru i przeznaczenia. Mierząca 205 cm wysokości lampa podłogowa powstała  z myślą o przestronnych, wielkomiejskich wnętrzach i doskonale prezentować się będzie w rogu salonu, zawieszona nad wygodną sofą czy fotelem. Takie usytuowanie nie tylko podkreśli jej monumentalną urodę, ale także będzie bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Zwisy z kolekcji Alice Gold sprawdzą się natomiast jako główne źródło światła w pomieszczeniu – ciepły blask wydobywający się z wnętrza abażurów doskonale rozjaśni duży pokój dzienny czy przytulną sypialnię. Miłośnikom wieczornej lektury, a także wszystkim tym, którzy pracują do późnych godzin nocnych do gustu najbardziej przypadnie lampa biurkowa Alice Gold. Wystarczy postawić ją na szafce w sypialni czy na biurku w gabinecie, a miejsca te zostaną doskonale rozświetlone. Jeśli dodamy do tego elegancki kinkiet zawieszony we wnęce czy na filarze, to otrzymamy nowoczesną, spójną kompozycję.

Więcej o czarującym oświetleniu na http://www.nowodvorski.com


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się