Drewniane schody młynarskie

2046 odwiedzin
17 sty 2018

Wśród domowych miejsc do przechowywania dużą popularnością oprócz składzików cieszą się różnej wielkości strychy. To tutaj umieścimy wszystkie sprzęty używane okazjonalnie lub sezonowo, ale też książki czy drobne gadżety.  Do innych funkcjonalnych przestrzeni, w których możemy  ulokować przydatne przedmioty, należą antresole, wykorzystywane także do potrzeb mieszkalnych. Znajdują się na nich najczęściej niewielkie sypialnie z materacem, szafką nocną i regałem na wieczorne lektury. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia domu związanym z dostępem do wymienionych miejsc są odpowiednio dobrane, wygodne w użyciu schody. Wykonane z drewna i montowane na stałe mogą  posiadać praktyczne barierki zapewniające wchodzącym bezpieczeństwo. Dla ceniących połączenie naturalnych materiałów z pełną prostoty linią wzorniczą doskonałą propozycją będą na pewno schody młynarskie wchodzące w skład bogatej kolekcji schodów marki RADEX produkowane dla firmy 4iQ. Funkcja i estetyka


Radex, schody Oslo - aranzacja


Schody młynarskie są znakomitym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń. Lekkie i komfortowe, oszczędzają przestrzeń użytkową, gdyż nie zajmują wiele miejsca, pozwalając równocześnie na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Ich konstrukcja opiera się na zastosowaniu mocnych policzków i stopni wykonanych z drewna. Wysokość drabiny może być regulowana poprzez odpowiednie nacięcie belek policzkowych, co sprawia, że bez trudu dostosujemy je do każdego wnętrza.Montaż schodów jest łatwy i nie wymaga specjalistycznych narzędzi.Stopnie są solidnie zamocowane w belce policzkowej w specjalnie przygotowanych gniazdach – co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i dużą nośność schodów – do 150 kg. Docenią to na pewno osoby zmuszone do częstego poruszania się między poszczególnymi kondygnacjami. Ogromną zaletą schodów młynarskich jest estetyczny wygląd i uniwersalna, prosta forma, dlatego świetnie pasują do różnych stylów aranżacji.  Wspaniale zaprezentują się zarówno wśród drewnianych mebli, jak i takich, w których przeważają części metalowe lub szklane. Naturalny materiał ociepla pomieszczenia, wprowadzając do nich miłą, przyjazną atmosferę. 


Radex, schody kopenhaga_zabieg_porecz_L


          

Doskonałym przykładem schodów młynarskich jest model Kopenhaga składający się w zależności od wariantu z 11 lub 12 stopni z drewna drzew iglastych. Schody te mogą występować w wersji prostej lub z zabiegiem z 3 stopniami. Zaletą modeli z zabiegiem jest możliwość umieszczenia ich w niemal każdym wnętrzu. Wyposażone w barierki są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w domach, w których znajdują się dzieci lub osoby starsze.


Radex, schody oslo     Niezwykle interesującym rozwiązaniem są schody kacze, posiadające naprzemiennie wycięte stopnie.  Odznaczają się oryginalnym wyglądem, stając się tym samym znakomitą ozdobą pomieszczenia. Przykładem schodów kaczych jest model Oslo. Wykonany w całości z drewna drzew iglastych posiada 12 stopni i wyposażony został w ułatwiającą poruszanie się poręczną balustradę. Schody Oslo sprawdzają się świetnie w małych wnętrzach – po zamontowaniu potrzebują jedynie 1460 x 545 mm powierzchni podłogi.


Schody młynarskie zachwycają prostotą i naturalnością, wspaniale wpasowując się w różne aranżacje. W pomieszczeniach, w których króluje drewno, idealnie komponują się z wystrojem, zaś do wnętrz urządzonych w stylu surowym, minimalistycznym wprowadzają przyjemną, ciepłą atmosferę. Funkcjonalne i estetyczne stanowią atrakcyjną propozycję dla wszystkich właścicieli antresoli i strychów. 

Więcej informacji na www.4iq.com.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się