Driftwood: dekoracyjne dodatki inspirowane naturą

1580 odwiedzin
24 Jan 2018

Dekoracyjne dodatki inspirowane naturą są nieustannie modne, szczególnie w połączeniu z tzw. wnętrzarskim recyklingiem. Interesujące dekoracje i meble wykonane ze starego drewna to driftwood, który zyskuje coraz większą popularność. Ten trend łączy przeróbki, dzięki którym stare sprzęty i materiały zyskują nowe życie, z motywami naturalnymi i proekologicznymi.   


Driftwood to ciekawy sposób na kreatywną zmianę we wnętrzach, poprzez włączenie do aranżacji elementów wykonanych z drewna. Ten trend cieszy wszystkich ekologów i miłośników natury, bowiem jego główną ideą jest ponowne wykorzystanie starego drewna - pozornie nienadającego się już do użytku. Wbrew pozorom ze starych desek, konarów i gałęzi, można wykonać przepiękne i oryginalne dekoracje oraz sprzęty użytkowe!


drewno4


W języku angielskim słowo "drifwood" oznacza drewno wyrzucone przez fale na brzeg. Ten szczególny rodzaj drewna, które pod wpływem promieni słonecznych i soli morskiej zyskało charakterystyczną barwę i fakturę, jest doskonałym materiałem dekoratorskim. Wypłowiałe i wygładzone drewno jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla stylistów i projektantów wnętrz. Największym atutem tego materiału są nietypowe kształty, które pozwalają na kreatywną produkcję mebli i wykonanie interesujących dodatków.


drewno6


Wykonując oryginalne i designerskie meble zgodnie z zasadami driftwood, można łączyć stare drewno z innymi materiałami: ze szkłem, kamieniem lub tkaninami z lnu i bawełny. Stosunkowo łatwo wykonać stoliki kawowe i taborety z nogami w formie splatanych, wygiętych gałęzi. Jeśli do drewnianej podstawy dodamy szklany, przezroczysty blat, powstanie niezwykle efektowny mebel. Dużą popularnością cieszą się także lampy, ramy luster oraz świeczniki wykonane z użyciem techniki driftwood.


drewno3


Jeśli chcemy wykorzystać dekoracje i meble wykonane ze starego drewna w istniejącej już aranżacji, warto znaleźć jakiś łącznik pomiędzy różnymi stylami. Dobrym pomysłem jest wyeksponowanie  nowoczesnych siedzisk, takich jak fotele, pufy lub worki sako, ozdobionych wzorem imitującym fakturę drewna lub innych naturalnych materiałów. 


drewno 1


Driftwood stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do stworzenia oryginalnych dodatków i mebli. Wiele z nich można wykonać samodzielnie, wykorzystując pamiątki ze spacerów po plaży lub nad jeziorem. Z kawałków drewna stosunkowo łatwo można stworzyć ozdobne pudełka, wazony, ramki do zdjęć lub wieszaki, które wprowadza do wnętrza odrobinę ekstrawagancji.


drewno2


Zobacz też nową gamę produktów foteli i puf skórzanych z serii Premium: www.furini.pl/oferta


Więcej informacji o produktach na stronie: pufy.pl

Ostatnia modyfikacja: 24 Jan 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się