Drzwi stylizowane do domowych wnętrz

910 odwiedzin
28 Feb 2018

Urządzając własne lokum, nie tylko wyposażamy je w funkcjonalne i piękne sprzęty, ale też staramy się zbudować jego niepowtarzalny klimat, który pozwoli nam na efektywny wypoczynek i sprawi, że będziemy nasz dom po prostu kochać. „Duszę” domu zwykle tworzą rozmaite meble i bibeloty z historią, które nadają wnętrzu charakter. Nie zawsze jednak jesteśmy posiadaczami licznych rodzinnych pamiątek, rzadko też mieszkamy od pokoleń w tym samym domu. Różne gadżety „z przeszłością” można jednak znaleźć w piwnicach, na strychach i targach staroci, a dawny klimat wniesie wyposażenie celowo „postarzone”, np. drzwi wewnętrzne z linii „old town” marki RADEX. Drzwi łączą historycznego ducha z najwyższą jakością wykonania i spełniają wysokie standardy izolacyjności cieplnej i akustycznej. Skrzydła Normandia wykonano z surowego drewna sosnowego z widocznymi sękami. Dostępne są w wersji pełnej i z przeszkleniami o różnej powierzchni, z przylgą lub w opcji bezprzylgowej, w kilku wariantach szerokości (od 60 do 100 cm). Wyposażono je w wysokiej klasy zamki i zawiasy. Efekt „postarzenia” uzyskano stosując specjalną technikę malowania. Różne kolory: wenge, teak, jasny orzech, zielony i patyna pozwalają dopasować drzwi do koloru ścian i sprzętów. Drzwi takie w pełni wyeksponują swoje walory w pomieszczeniach urządzonych w wyrazisty sposób, odwołujących się do tradycji i przeszłości, a w szczególności w kilku modnych stylach:


Styl rustykalny


Przywodzi na myśl przytulną i sielską atmosferę wiejskiej chaty lub dworku. Charakterystyczne dla niego są elementy drewniane (np. belki na suficie), często przecierane powierzchnie drzwi i mebli, prostota, naturalność i folkowe elementy.


Radex_Normandia_zielona_oldtown


Styl prowansalski


Ma wiele wspólnego z rustykalnym, ale odróżniają go jaśniejsze barwy oraz motywy i kolory kojarzone z Prowansją (lawenda, błękity i fiolety, śródziemnomorskie zioła).


Styl skandynawski


Również uwielbia drewno, jasne kolory, prostotę i naturalność, ale jest bardziej surowy, często wręcz minimalistyczny.


Radex, Normandia_zielona_oldtown_6S_aranz2


Styl „shabby chic”


Styl i nazwa narodziły się w Wielkiej Brytanii u schyłku XX w. i dotyczą mody na wnętrza wyposażone w mocno zużyte i zniszczone (lub celowo „postarzone”) sprzęty.


Vintage


Styl ten przywędrował do architektury wnętrz ze świata mody. Nazwa oznacza mniej więcej „stary rocznik wina”, a jako przymiotnik: zabytkowy. Nie jest to styl jednoznaczny w definicji, ponieważ jest eklektyczny i łączy elementy z przeszłości (za minimum przyjmuje się 25 lat) z nowoczesnymi. Dopuszcza też przedmioty stylizowane i pomysłowe wariacje inspirowane dawnym designem. Jedynym ograniczeniem jest dobry gust i wyczucie: vintage kocha rozmaite „perełki”, często znalezione wśród rupieci, ale trzeba uważać, by nie zamienić całego wnętrza w składowisko przypadkowych staroci.


Radex, Normandia_patyna_oldtown_6S   


Technika postarzania, widoczne przetarcia stwarzają interesujący efekt wizualny na tle gładkiej ściany i sprawiają, że drzwi pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i ozdobną. Stanowią wyraźny kontrastowy element. W połączeniu z uroczym sekretarzykiem, oryginalnym wieszakiem na ubrania i wiklinowymi koszykami, budują intrygujący, tajemniczy nastrój. Nie mniej ciekawie prezentują się w jasnym, wysokim pomieszczeniu pełniącym funkcję biblioteki, a w razie potrzeby też np. jadalni. Uwagę przykuwają profilowane krzesła i gładki stół przywodzące na myśl publiczne czytelnie sprzed kilkudziesięciu lat. Bogaty zbiór książek ociepla wnętrze i decyduje o jego atmosferze.

Więcej informacji na stronie: www.4iq.com.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się