Duravit i Delos w łazience - meble, które odmienią każde wnętrze

948 odwiedzin
25 Sep 2015

W ostatnich latach łazienki stają się coraz ważniejszą częścią przestrzeni życiowej. Wobec tego projektanci  tworząc elementy wyposażenia wnętrz, takie jak meble łazienkowe kładą nacisk nie tylko na praktyczność, ale w znacznym stopniu na estetykę i wygodę ich użytkowania.

Kolekcja mebli Delos marki Duravit stanowi połączenie piękna, prostoty i funkcjonalności, dzięki czemu wpływa na całokształt postrzegania łazienki, jako komfortowego miejsca, do którego chcemy wracać.Geometryczne kształty, brak zbędnych zdobień, subtelne wykończenia - takimi cechami wyróżnia się nowa kolekcja zaprojektowana dla Duravitu przez pracownię EOOS. Na szczególną uwagę zasługuje konsola, która została pozbawiona zewnętrznych wsporników, dzięki czemu sprawia wrażenie zawieszonej w powietrzu. Ten efektowny mebel, tak jak i cała seria mebli łazienkowych Delos charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem, wprowadzając do łazienki atmosferę szczególnego komfortu i lekkości.

Po drugiej stronie lustra

Meble Delos znakomicie prezentują się  w pokoju kąpielowym, czy w łazience dla gości, między innymi za sprawą należących do kolekcji luster. Stanowią one bowiem niezwykle estetyczny element dekoracji. Szklana powierzchnia w niemal magiczny sposób może powiększyć małe pomieszczenie, pogłębić przestrzeń, a także wzmocnić efekty oświetlenia - nie posiadając przy tym wyszukanych kształtów, czy przesadnych ozdób. Proste, delikatne formy luster i naturalne kolory mebli Delos budują przejrzystą i funkcjonalną przestrzeń łazienki. Lustra z kolekcji Delos podkreślają też walory estetyczne aranżacji, poprzez zastosowanie bocznej powierzchni odbijającej. Doskonałym wykończeniem tego subtelnego zestawu jest półka z idealnie białego szkła, bez typowych zielonych krawędzi. Tak jak we wszystkich lustrach Duravit, czujnik włączający światło jest dyskretnie ukryty, a źródła światła są delikatnie osłonięte. Takie rozwiązanie techniczne sprawia, że światło diodowe optymalnie oświetla twarz, mimo że nie pada na nią bezpośrednio. Diody posiadają większą efektywność i dłuższą żywotność, co świadczy nie tylko o wysokiej świadomości wymagań wzorniczych, ale także o zaangażowaniu Duravitu na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stosując takie rozwiązanie producent kolejny raz udowadnia, że walory estetyczne to nie jedyny atut jego produktów.

Elegancka funkcjonalność

Delikatne, smukłe i wdzięczne w formie meble łazienkowe Delos sprawiają wrażenie lekkości mimo solidnych materiałów wykorzystanych do ich wykonania. Kolekcja Delos jest dostępna z wykończeniem w kolorze drewna, w dwóch wariantach: ciemny orzech i jasny dąb lub w wersji białej na wysoki połysk. Zestaw mebli składa się z wysokich i niskich szafek oraz komody z szufladami. Rolę uchwytów pełnią w nich minimalnie wystające krawędzie, które pozwalają na bezproblemowe otwieranie i zamykanie szuflad, dzięki odpowiedniej konstrukcji prowadnic. Obszerne, diamentowo czarne wnętrze mebli zostało wyposażone w szklane półki z aluminiowym wykończeniem. Pojemne szafki z łatwością pomieszczą wszelkie przybory toaletowe, a specjalny system przegródek w nich zastosowany pozwoli uporządkować ich zawartość. Oszczędność formy kolekcji Delos nie przytłumia wnętrza łazienki lecz jedynie delikatnie podkreśla jego stylowy charakter. Meble Delos są doskonałym uzupełnieniem ceramiki łazienkowej Duravit z serii Darling New, D – Code i Vero oraz wielu innych umywalek przeznaczonych do montażu na konsoli.

W kolekcji mebli łazienkowych Delos każdy, nawet najmniejszy szczegół konstrukcji oraz wykończenia został dokładnie przemyślany, wobec czego stanowi doskonałe uzupełnienie wyposażenia łazienki i wprowadza do wnętrza poczucie komfortu oraz subtelnej elegancji


O łazienkach przeczytasz też na www.duravit.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się