Dywanowe trendy na wiosnę

1134 odwiedzin
23 Sep 2015

Wzory marokańskie, folk, styl contemporary i vintage, wyraziste kolory, a także artystyczne formy i zygzaki – oto jedne z najpopularniejszych trendów w nowoczesnym wzornictwie dywanowym. Trendy te odnajdziemy w wiosennej kolekcji sklepów Komfort.

Inspiracją dla stylu marokańskiego są dywany i tkaniny wytwarzane w różnych częściach tego kraju. Najpopularniejszym motywem jest tzw. marokańska koniczyna i ten właśnie wzór odnajdziemy m.in. na dywanach Artisan. W modzie są również motywy folkowe, których przykładem jest dywan Parzenica2.

artisan_pomysl_na_mieszkaniedywan_parzenica2_pomysl_na_mieszkanie

Styl contemporary (zwany również transitional) z kolei stanowi nowatorskie połączenie klasyki z nowoczesnością. Jest to klasyczny, tradycyjny wzór pokazany w nowoczesnym wydaniu, barwie, kolorze lub strukturze. Przykładem jest dywan Corsica, który wyróżnia opalizujące runo oraz kolorystyka w modnej tonacji petrol. W stylu contemporary utrzymane są również ekskluzywne dywany z kolekcji Timeless.

dywan_Corsica_pomysl_na_mieszkanie

Pokrewnym trendem jest vintage -  doskonałej jakości dywany celowo wizualnie postarzane, barwione tak, aby wyglądały na wiekowe, z przebarwieniami czy przetarciami. Przykładem są wykonane z najwyższej jakości nowozelandzkiej wełny dywany Omega Mistik Malachit, czy Omega Kashmir.

dywan_omega kashmir_pomysl_na_mieszkanie

Bardzo modne są również dywany o intensywnej kolorystyce. Gładkie lub wzorzyste, stanowią przeciwwagę dla lansowanych od kilku sezonów stonowanych szarości i beży. Doskonale ożywiają wnętrze oraz dodają mu charakteru. Przykładem mogą być dywany: Daimond, Sunrise oraz Dor.

dywan_sunrise_pomysl_na_mieszkaniedywan_DOR_turkus_pomysl_na_mieszkaniedywan_diamond_pomysl_na_mieszkanie

W najbliższym sezonie nadal modna będzie geometria, a w szczególności trójkąty, paski i zygzaki. Odnajdziemy je m.in. na dywanach DIamond oraz Aura.

dywan_dlamond_pomysl_na_mieszkanie

Jednocześnie styliści Komfortu zwracają uwagę na bardziej subtelny wymiar dotychczasowych wzorów. Figury geometryczne oraz kwiaty przyjmują bardziej artystyczne formy, modne są dywany z wzorami wyglądającymi jak nieostre, senne obrazy. W tego rodzaju stylistyce utrzymane są m.in. Matrix i Opus Cosy.

dywan_matrix_pomysl_na_mieszkaniedywan_opus_pomysl_na_mieszkanie

Równolegle producenci wprowadzają do oferty bardzo nowoczesne dywany z fotograficznymi wzorami urozmaiconymi akcentami kolorystycznymi (np. Flash)

dywan_flash_pomysl_na_mieszkanie

W materiale wykorzystano dywany dostępne w sieci sklepów Komfort. Nowa oferta dywanów dostępna jest w sklepach Komfort oraz na www.komfort.pl 

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 07 Jun 2016
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się