Ekspert radzi: Jak dobrać okno do łazienki

870 odwiedzin
24 Sep 2015

Okna łazienkowe zazwyczaj są mniejsze od pozostałych znajdujących się w domu. Nie zmienia to jednak faktu, że i one pełnią znaczącą funkcję. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnej cyrkulacji powietrza oraz wprowadzenie do pomieszczenia naturalnego światła. Wbrew pozorom dobór idealnego okna do łazienki nie jest prosty.

Czym się kierować przy jego zakupie i na co zwracać szczególną uwagę? Na te pytania odpowiada Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Łazienka jest pomieszczeniem o charakterze intymnym, w którym powinniśmy czuć się swobodnie. To w niej szykujemy się do dnia pełnego wyzwań i również w niej pozbywamy się nagromadzonych stresów. Aby czuć się tam maksymalnie komfortowo należy pamiętać, że znaczenie ma nie tylko dobór kafli czy akcesoriów łazienkowych, ale również odpowiednie okno.

„Mimo że łazienki zazwyczaj posiadają mały metraż, należy zapewnić im jak najlepszą cyrkulację powietrza. Jest to wskazane głównie tam, gdzie w pomieszczeniu znajdują się stare instalacje, które z biegiem lat mogą ulec rozszczelnieniu. W trosce o naszych bliskich, jak i o nas samych powinniśmy zdecydować się na okna, które posiadają stopniowanie uchyłu. Ponadto jest to bardzo praktyczne w przypadku, kiedy w zamkniętym pomieszczeniu używamy kosmetyków o drażniących zapachach, jak np. lakier do włosów” - mówi ekspert firmy OknoPlus. „Obieg powietrza to jednak nie wszystko. Ważne jest również bezpieczeństwo, które łazienkowe okno powinno nam zapewnić. Mowa tu przede wszystkim o pomieszczeniach znajdujących się na parterze, mogących stanowić pokusę dla włamywacza. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie okna w okucie Comfort z oferty firmy OknoPlus. Zapewnia ono tradycyjny uchył oraz rozwarcie, które mogą być regulowane. Ponadto wyposażone jest w  rozwiązanie pozwalające na odstawienie skrzydła od ramy na całym jego obwodzie (6 mm). Okno w tej pozycji pozostaje zaryglowane i spełnia standard bezpieczeństwa z DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności WK1.  Dzięki temu zapewnia ono łazience efektywne wietrzenie, a my nie musimy się martwić, że uchylone okno zwabi złodzieja” - tłumaczy Izabela Tryba. „Oprócz kwestii typowo technicznych należy zwrócić uwagę również na walory estetyczne okna zamontowanego w naszej łazience. Dzięki rozbudowanej ofercie firmy OknoPlus mamy wiele alternatyw na idealną aranżację wnętrza. Jeśli chodzi o kolor, dysponujemy tutaj całą paletą możliwości, a konkretnie paletą RAL zawierającą blisko 200 różnych odcieni. Można więc bez kłopotów dopasować kolor okna np. do kafli, przy czym dzięki ofercie okien dwukolorowych nie musimy się martwić, że dobierając barwę ramy wewnętrznej  zepsujemy estetykę zewnętrznej aranżacji budynku. Gdy już dobierzemy idealny kolor okna, warto dopasować klamkę, która harmonijnie uzupełni całość. W zależności od tonacji kolorystycznej łazienki, do ciepłych barw możemy dobrać klamki w kolorze mosiądzu, a do zimnych - o odcieniu srebrnym”-informuje Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

By zwiększyć maksimum naszego komfortu, warto zastanowić się nad szybą w łazienkowym oknie. W przypadku, gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym, pozbawieni bliskiego sąsiedztwa, możemy śmiało zdecydować się na szybę tradycyjną. Jednak co zrobić, gdy mieszkamy na osiedlu, gdzie sąsiad ma bezpośredni wgląd przez okno ze swojego mieszkania do naszej łazienki? „W takim przypadku firma OknoPlus zaleca wstawienie szyby ornamentowej, czyli wzorzystej, która wpuszcza światło, jednak zapewnia nam intymność. Dla zwolenników niebanalnych rozwiązań poleca się możliwość wypiaskowania wzoru na szybie (np. takiego, który widnieje na płytkach w łazience). Dla osób, które cenią prostotę i minimalizm idealnym rozwiązaniem będzie zaklejenie szyby folią mleczną” - radzi Izabela Tryba

Więcej na www.oknoplus.com.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się