Fotel jak azyl

859 odwiedzin
13 Feb 2018

Czy marzy Wam się czasami takie miejsce w domu, w którym można na chwilę zniknąć? Po prostu –  w jednym momencie jesteśmy daleko od codziennych problemów, domowego rozgardiaszu. Nikt od nas niczego nie chce, o nic nas nie prosi. Panuje błogi spokój, odpływamy w krainę snu, wspomnień, literatury.


Warto sobie stworzyć takie miejsce, swoisty azyl. Na tarasie, balkonie, werandzie,  w ogrodzie, salonie albo sypialni. Przyda nam się do tego jeden mebel – fotel wiszący. Nie zajmuje dużo miejsca, można go przymocować do sufitu albo postawić na podłodze (znajduje się wówczas na specjalnym stelażu). Może być półotwarty, otwarty lub przypominać kokon. 


Ogromną popularnością cieszą się fotele wiszące z serii Alpha marki 4iQ. Możemy wybierać w kolorach, modelach, jesteśmy w stanie starannie dopasować je do wystroju wnętrz i do naszych potrzeb. Mają wygodne, miękkie siedziska, są bezpieczne i odporne na działanie warunków zewnętrznych. Dzięki zdejmowanym pokryciom łatwo utrzymać je w czystości, co jest szczególnie ważne, gdy zdecydujemy się na przykład na fotele w odcieniach beżu (będą dobrze współgrały z nowoczesnymi, minimalistycznymi  wnętrzami salonu czy sypialni). 


 4IQ Alpha_podwojna_ bez_poprzeczki_bezowa


Ciekawym wyborem będzie fotel o wyrazistej barwie, np. w modnym kolorze terracoty. Dobrze spisze się zarówno na tarasie, jak i w salonie.  Można wybrać wersję sprzętu z poprzeczką lub bez niej, dla jednej lub dwóch osób. 


4IQ, Alpha_terracota_podwojna_ bez_poprzeczki 


Prezentowane na zdjęciach modele wykonane zostały z klejonego warstwowo drewna modrzewia syberyjskiego zaimpregnowanego ciśnieniowo, a następnie olejowanego, oraz stali pokrytej farbą proszkową – są dzięki temu odporne na warunki atmosferyczne. Poduszki mają zdejmowane pokrycie zamykane na zamek błyskawiczny.


4IQ, Alpha_wiszaca_prosty_zielony 


Soczysta zieleń innego fotela z serii Alpha w połączeniu z drewnem modrzewiowym stworzy duet idealne współgrający ze światem przyrody. Sprawdzi się więc na tarasie lub w ogrodzie. Fotel wyposażony został w wygodne i bezpieczne podwieszone siedzisko ze zdejmowanym pokryciem na zamek błyskawiczny; jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. 


 4IQ Alpha_zielonaJeśli nie odpowiada nam podwieszenie fotela do sufitu, możemy wybrać wersję z podstawką, odpowiednio wyprofilowaną, o stabilnej konstrukcji i oryginalnym kształcie. W fotelu tym zmieści się bez problemu rodzic z dzieckiem. 

Doskonałym uzupełnieniem foteli będą eleganckie i funkcjonalne daszki. Ochronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i – dobrane do koloru siedziska – wspaniale się  z nim będą komponowały. 

Wiszący fotel stanie się miejscem, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć, pobyć z bliską osobą, poczytać książkę. Stanie się naszym azylem.

Więcej informacji na stronie firmy 4iQ.com.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się