Grzejniki JAGA – KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA

984 odwiedzin
24 Sep 2015

Wyobraźnia to słowo-klucz do postrzegania firmy Jaga. Wyobraźnia leży u podstaw  innowacyjnych technologi i produktów Jaga, jest też motorem niekomercyjnych projektów z pogranicza sztuki, w które angażuje się belgijski producent.

Innowacja – to czynnik, który od początku napędza Jagę do działania. Ponad 50 lat temu, gdy firma zaczynała działalność na rynku grzewczym, poświęciła wiele czasu i środków na stworzenie idealnego wymiennika ciepła do grzejnika konwektorowego. Jego innowacyjna, dopracowana do perfekcji konstrukcja w niezmienionej formie służy Jadze do dziś.

Poszukując efektywnej, oszczędnej technologii Jaga stworzyła Low-H2O oraz Dynamic Boost Effect, zaś poszukiwania idealnych form ciepła zaowocowały takimi konstrukcjami jak Strada, która jest najszybszym grzejnikiem na świecie, czy Heatwave uznawany za najpiękniejszy grzejnik dekoracyjny. Nieodłącznym elementem inicjatyw Jagi jest zapewnienie użytkownikom ekonomicznego ciepła w atrakcyjnej formie, a środowisku jak najmniejszych strat. Innowacyjność prowadzi też Jagę w obszary eksperymentów użytkowych i artystycznych prowokacji.

Kapsuła Moby to ciekawy prototyp prezentowany w domach przyszłości Living Tomorrow. Koncept powstał w odpowiedzi na wizję globalnego zanieczyszczenia środowiska i konieczność oszczędności energii. Obiekt w kształcie bańki mydlanej posiada własne ogrzewanie, chłodzenie oraz automatyczny system wentylacji utrzymujący stałą ilość świeżego powietrza. Doskonale wytłumiony wewnątrz i na zewnątrz Moby oferuje komfortową przestrzeń do snu lub odpoczynku. Jeśli przebywamy w kapsule ogrzewanie w całym domu możemy ustawić do temperatury dyżurnej, co znacznie wpłynie na oszczędność energii.

HotSofa to pomysł na kreatywne wykorzystanie grzejnika stojącego w budynku dworca, lotniska, biura, urzędu czy uczelni. Grzejnik w zabudowie staje się czymś w rodzaju ogniska, przy którym możemy się ogrzać, porozmawiać ze sobą, miło spędzić czas. Funkcja społeczna idzie w parze z funkcją dekoracyjną – energetycznie kolorowa kanapa, na dodatek ciepła, jest znacznie bardziej atrakcyjna niż zwykły, szary grzejnik. Na razie jednak HotSofa pozostaje w fazie konceptu.

 

Różowy grzejnik w kształcie klatki dla ptaków to największy grzejnik na świecie, który może być zasilany pompą ciepła i który może pracować w warunkach zewnętrznych. Ten performance pokazujący możliwości technologiczne i kreatywność Jaga na pewno będzie można jeszcze kiedyś zobaczyć przy okazji targów czy imprez związanych ze sztuką.

Pięćdziesiąt grzejników na pięćdziesięciolecie działalności firmy Jaga i zespołu Rolling Stones – to niekomercyjny i na wskroś artystyczny projekt zrealizowany przez firmę Jaga w 2013 roku i zaprezentowany na zamku Van Hex. Przy współpracy z różnymi artystami, w tym  m.in. z Geronimo, powstało 50 niezwykłych grzejników inspirowanych kultowym zespołem. Najbardziej charakterystycznym jest  grzejnik-język. Jego wersja wykonana z puszek po Coca Coli gościła jako eksponat w wielu galeriach sztuki współczesnej. Wystawa na zamku towarzyszyła premierze książki Jana Krekielsa, właściciela Jagi, pod znamiennym tytułem „Innovate or die”. To kierunek, w którym Jaga niezmiennie podąża łącząc biznes z pasją i sztuką.


Zobacz co można zrobić z grzejnikami na www.jaga.com.pl

Zobacz prezentację JAGA

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 11 Apr 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się