Grzejniki ponad standardem

1042 odwiedzin
24 Sep 2015

Teoretycznie większość grzejników można zamontować prostopadle do ściany, praktycznie tylko nieliczne (specjalne zawiesia i mocowania). To co dla wielu jest opcją, w firmie Jaga jest standardem.

Grzejnik w roli parawanu to atrakcyjne rozwiązanie przestrzenne. W dużej łazience można w ten sposób na przykład wydzielić strefę sanitarną od strefy kąpielowej, natomiast w kuchni jadalnię od części roboczej. Ażurowa konstrukcja grzejnika stworzy ciepłą i estetyczną przegrodę, która – w zależności od ustawienia i kształtu profili grzejnika – może zasłonić mniej lub więcej. Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na emisję ciepła, które będzie rozchodziło się w obydwie strony dzięki odsłonięciu całej powierzchni grzejnika. Tę wizję burzy jedno „ale”, którym z reguły jest dostępność odpowiednich mocowań i długi czas oczekiwania, co zniechęca architektów i klientów. Warto zwrócić uwagę, że są na rynku firmy takie jak Jaga, dla których ponadstandardowe rozwiązania są standardem. W ofercie belgijskiego producenta znajduje się kilka modeli grzejników, m.in. Deco Space, Deco Panel oraz Sani Ronda, Sani Panel i Sani Louvre, które w standardzie proponowane są w wersji prostopadle montowanej do ściany. Grzejniki oferowane w palecie kilkudziesięciu atrakcyjnych kolorów, i szerokiej gamie rozmiarów, dostępne są w wersji z jednym rzędem profili lub z dwoma. To istotna informacja gdy chcemy wykorzystać grzejnik jako ściankę działową czy parawan, gdyż pojedynczy grzejnik będzie przegrodą bardziej transparentną.

 

W przypadku grzejnika Deco Space prezentowanego na zdjęciach, model montowany prostopadle do ściany może mieć szerokość 56-96 cm i maksymalną wysokość 220 cm. W standardowej dostawie dla tego grzejnika oferowane są: nóżka, 2 mocowania boczne oraz podłączenie z lewej lub prawej strony o średnicy 1/2 cala.

Z oryginalnych rozwiązań proponowanych w standardzie przez firmę Jaga warto zwrócić uwagę na zabudowę grzejnikiem np. wanny czy mebla.  Grzejnik wstawiony w szafkę kuchenną oszczędzi miejsce pod oknem, w łazience zaś może służyć na przykład jako zabudowa wanny. Zastosowanie pod wanną ma tę zaletę, że grzejnik będzie dodatkowo ją ocieplał, czyniąc kąpiel jeszcze bardziej komfortową. Grzejnik-zabudowa jest pełnowymiarowym wodnym grzejnikiem z oferty firmy Jaga. Oferowany jest z wydajnym i oszczędnym wymiennikiem działającym w technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O). Wysokość grzejnika wynosi 55 cm, długość: 170-190 cm. Na zamówienie możliwe są też inne wymiary.

Kolejnym ciekawym pomysłem Jaga jest użycie grzejnika w roli barierki schodów, co jest wygodnym rozwiązaniem w domu, w którym jest poddasze. W tralkach schodowej barierki zamiast tradycyjnych drewnianych elementów znajduje się konstrukcja grzejna o kształcie drabinki. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ grzejnik idealnie wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.

Więcej o grzejnikach na www.jaga.com.pl

Zobacz prezentację JAGA

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 11 Apr 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się