GRZEJNIKOWE EVERGREENY JAGA

964 odwiedzin
24 Sep 2015

Są w ofercie firmy Jaga grzejniki, które mimo upływu czasu nie starzeją się. Które są klasą samą w sobie, i które wyznaczają standardy w dziedzinie wzornictwa, technologii zastosowanych rozwiązań. Jakkolwiek je nazwiemy: evergreenami, czarnymi końmi czy bestsellerami, wspólnym mianownikiem jest to, że są ponadczasowe. 

Evergreenem w dziedzinie grzejników dekoracyjnych Jaga jest model Iguana. Grzejnik zaprojektowany na planie świecącego słońca może w procesie produkcyjnym przybierać różne formy: prostą (model Aplano), lekko wygiętą (model Arco), półokrągłą (model Circo Wall), może oplatać kolumnę (Circo Pillar) lub zabudowywać narożnik (Circo Corner, Angula) i in. Z użytkowego punktu widzenia jest to bardzo przydatne, ponieważ grzejnik o innej formie niż prosta można zawiesić w nietypowym miejscu wnętrza, na przykład w narożniku. Tym, co odróżnia grzejnik Iguana od innych grzejników dekoracyjnych obecnych na rynku jest również trójkątny kształt profili, dzięki którym grzejnik ma lekką, smukłą formę. Zastosowanie wyposażenia dodatkowego takiego jak haczyki, relingi czy półeczki sprawia, że urządzenia grzejne są jeszcze bardziej funkcjonalne i atrakcyjne użytkowo. Pionierska projektowa inicjatywa Jagi okazała się być strzałem w dziesiątkę – grzejniki Iguana od lat są faworytem klientów. Stylistykę i ideę grzejnika Iguana docenili również profesjonaliści przyznając mu nagrodę iF Top 10 Design Award.

Drewno i kamień towarzyszyły człowiekowi od początku istnienia. Łatwo dostępne, naturalne, ekologiczne służyły do wykonywania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Wraz z rozwojem przemysłu i wynalezieniem nowych, atrakcyjnych użytkowo materiałów zostały nieco zapomniane. Ale nie przez firmę Jaga, która czynnie angażuje się m.in. w ochronę środowiska. Od początku swej działalności belgijski producent dokłada starań, aby materiały używane do produkcji grzejników mogły zostać powtórnie wykorzystane. Stara się także, aby materiały z których wykonane są grzejniki były jak najbardziej naturalne. I tak na przykład model Geo przygotowany został z granulatu naturalnego kamienia, dzięki czemu jego gładka ciepła powierzchnia przypomina w dotyku tradycyjny piec kaflowy. Z kolei obudowę grzejnika Knockonwood wykonano z naturalnego drewna posiadającego certyfikat FSC. Certyfikat jest potwierdzeniem, że drewno pochodzi z lasu, który zarządzany jest zgodnie z dobrem przyrody.

Już w chwili premiery było wiadomo, że grzejnik Heatwave to absolutna rewolucja na rynku urządzeń grzewczych. Nie dość, że miał niespotykaną dotychczas formę, to jeszcze wykonany został z materiału, który do tego celu nie był nigdy używany – a mianowicie beton. To proste, szare, nieatrakcyjne tworzywo zamieniło się w rękach projektanta, Jorisa Laarmana, w prawdziwe arcydzieło sztuki użytkowej. Co ważne, grzejnik Heatwave od razu pokochali nie tylko specjaliści od wzornictwa, ale też klienci. Koronka, arabeska, ornament, to tylko niektóre skojarzenia przywoływane przez finezyjną formę grzejnika. Motywy te zdają się być nam szczególnie bliskie, w końcu to w polskiej tradycji ważne miejsce zajmują ludowe wycinanki, krzyżykowe hafty oraz koniakowskie koronki.

Więcej o grzejnikach na www.jaga.com.pl  

Zobacz prezentację JAGA

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 11 Apr 2017

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się