Jak samodzielnie zrobić kominek do wosku?

842 odwiedzin
25 Sep 2018

Któż z nas nie lubi cudownej woni, roznoszącej się w domu za sprawą świecy zapachowej? Świeca, umieszczona w pięknym kominku do wosku to nie tylko aromatyczna ozdoba domu, ale i stylowy dodatek, który upiększy nawet skromnie urządzone wnętrze. Mnogość fasonów i kształtów, oferowanych przez sklepy, może przyprawić o ból głowy, ale czy wiesz, że kominek można w prosty sposób wykonać w domu? Możliwość samodzielnego wybrania wzoru i metody zdobienia pozwala dać upust zapędom dekoratorskim. Podpowiadamy, że samodzielnie wykonany kominek do wosku będzie świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Poniżej przeczytasz, jak łatwo wykonać ten gustowny dodatek do domu.Co jest potrzebne i jak wykonać domowym sposobem kominek do wosku?


Niezbędna będzie puszka (np. po orzeszkach), okrągły talerzyk o średnicy minimalnie większej od średnicy puszki, ostry nóż, obcęgi, gruby gwóźdź lub śrubokręt gwiazdkowy oraz farbki, paski tkaniny, lub cokolwiek innego, czym chcemy ozdobić nasz własny kominek do wosku. Zaczynamy od usunięcia z puszki wszelkich folii i papierków, nałożonych przez producenta. Następnie na ścianie puszki wycinamy duży otwór, służący do wkładania i wyciągania przez niego wosku. Później, przy pomocy gwoździa lub śrubokrętu, robimy kilka dziurek na przeciwległej ściance puszki, przez które będzie uwalniało się nastrojowe światło ognia. Ranty wszystkich wykonanych przez nas dziur i dziurek należy spłaszczyć obcęgami lub, jeśli to możliwe, zagiąć do wnętrza puszki – minimalizujemy tym samym ryzyko skaleczenia. W tym momencie nasz kominek do wosku jest już prawie gotowy, pozostaje go tylko ozdobić.


Metody zdobienia kominka do wosku


Najprostszy sposób to pomalowanie kominka farbą lub lakierem w pożądanym przez nas kolorze. Do malowania puszki świetnie sprawdzą się lakiery akrylowe oraz proszkowe, gdyż nie pękają w kontakcie z aluminium. Te lakiery, oprócz sklepów dla amatorów DIY, można znaleźć z każdym miejscu z artykułami dla automaniaków. Alternatywą dla pomalowania kominka farbą, jest ozdobienie go metodą decoupage. W tym celu wykorzystujemy kawałki papieru, chusteczki higienicznej lub serwetki. Na pokrytą klejem do aluminium puszkę nakładamy papier lub serwetkę powycinane we wzory. Można także użyć pasków koronki lub kawałków starej firanki – tak ozdobione kominki do wosków szczególnie dobrze będą prezentowały się w romantycznych, starodawnych wnętrzach. Celem zakonserwowania wzoru dobrze pomalować go lakierem termicznym, do suszenia w piekarniku. I w ten oto sposób, niewielkim nakładem pracy i czasu, nasz kominek jest już gotowy. Wystarczy umieścić w środku ulubiony wosk, przykryć talerzykiem i można rozkoszować się cudownym aromatem.


Więcej informacji na stronie: candleworld.com.pl

Ostatnia modyfikacja: 25 Sep 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się