JAKIE MEBLE DO MAŁEJ ŁAZIENKI?

1407 odwiedzin
25 Sep 2015

Mała łazienka to duże ograniczenia. Głównie jeśli chodzi o gabaryty wyposażenia i jego ilość. Na szczupłości miejsca w łazience zwykle najbardziej cierpią meble, bo racjonalnie wolimy zrezygnować z dodatkowej szafki niż mieć np. mniejszą wannę. Są jednak rozwiązania, by w małej łazience meble były równie funkcjonalne jak w dużej. 

Mała łazienka potrzebuje kompaktowych mebli. W określeniu „kompaktowe” zawiera się nie tylko to, że meble mają mniejsze gabaryty, ale też to, że mają dodatkowe rozwiązania zwiększające ich funkcjonalność. W małej łazience każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, więc wszystkie dobre pomysły są mile widziane. Ich ucieleśnieniem zdaje się być seria Fiesta marki Antado – geometryczne, płytkie meble, bez widocznych uchwytów. Szafka podumywalkowa, umywalka oraz regał niski mają szerokość 40 cm i głębokość 28 cm, dzięki czemu nie zajmą w łazience zbyt wiele miejsca. Pod umywalkę, w celu zwiększenia komfortu tej strefy, producent przygotował niewielki blat o wymiarach 68,5 x 28,5 x 3 cm. Blat praktycznie nie wystaje poza głębokość szafki, jest natomiast wyraźnie dłuższy niż umywalka, dzięki czemu z dwóch jej stron tworzy przestrzeń do odłożenia  niezbędnych akcesoriów. Do blatu producent proponuje wysuwany wieszak na ręczniki, dzięki któremu można oszczędzić miejsce na osobne montowanie tego elementu.

Udogodnieniem godnym małej łazienki jest też bezuchwytowy sposób otwierania mebli Fiesta oparty o system push-to-open. Chcąc otworzyć szafkę trzeba ją delikatnie nacisnąć w miejscu wskazanym przez niewielki chromowany kwadrat. Wyeliminowanie wystających uchwytów jest jednym z tych rozwiązań, które oszczędzają przestrzeń w małej łazience.

Innym sposobem otwierania mebli, proponowanym w meblach do małych łazienek, są drzwi uchylne. Taki sposób otwierania oszczędza miejsce po bokach szafki oferując przy tym łatwy dostęp do zawartości mebla. W ofercie Antado drzwi uchylne mają na przykład szafki podumywalkowe z serii Figo stworzone z myślą o małych łazienkach. W kolekcji  dostępna jest bardzo płytka szafka podumywalkowa o głębokości zaledwie 19 cm i  szerokości 40 cm oraz jednodrzwiowa szafka wisząca o takich samych gabarytach. 

Niewielkimi wymiarami mogą pochwalić się też szafki podumywalkowe z kolekcji Petit (40x21,9x82 cm). Stojąca konstrukcja sprawia, że szafka pomimo swoich małych rozmiarów jest dosyć pojemna. Meble wykonane z foliowanego MDF (front) oraz płyty meblowej (boki) proponowane są w kolorach białym lub w zestawieniu black&white. Atutem serii jest 5 modeli umywalek o atrakcyjnej stylistyce, które są ozdobą tego modelu. Te same umywalki zostały zastosowane w serii Emu (wersja podwieszana)  - zgrabnych, niewielkich szafkach, które perfekcyjnie nadają się do malutkich łazienek lub toalet.

 

Pełna oferta mebli Antado dostępna jest na stronie internetowej www.antado.com.pl

 

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się