Jakie meble wypoczynkowe sprawdzą się w małym salonie?

710 odwiedzin
09 Dec 2018

Eleganckie meble wypoczynkowe to podstawa wyposażenia niemal każdego pokoju gościnnego. Dzięki nim zyskujemy wygodną przestrzeń do siedzenia, a jeśli postawimy na rozkładaną wersję takich mebli, również do spania. Najpopularniejszymi rodzajami wypoczynkowych mebli salonowych są klasyczne wersalki, eleganckie sofy 2-osobowe lub większe oraz tzw. narożniki, czyli meble o konstrukcji łamanej, idealne do ustawienia w jednym z kątów pokoju. 


Jaki typ mebli wypoczynkowych najlepiej sprawdzi się w małym salonie?


sofy 2-osobowe


Biorąc pod uwagę wyłącznie wielkość mebla, w małych salonach najlepiej sprawdzą się niewielkie sofy 2-osobowe lub 3-osobowe. To zgrabne meble zabierające niewiele miejsce, doskonale wpisujące się w potrzeby wnętrz o dowolnym typie wystroju, oferujące wygodną przestrzeń do siedzenia, w zależności od wersji, przeznaczone dla dwóch lub trzech osób. Jeśli zależy Ci na nieco większej ilości miejsca do siedzenia, możesz zdecydować się na klasyczną wersalkę, najlepiej z funkcją rozkładania (zyskujemy dodatkowe miejsce do spania). Tego typu mebel będzie najlepszym wyborem w niewielkich mieszkaniach, w których brakuje miejsca na wydzielenie osobnego pomieszczenia na sypialnię. Rozkładana wersalka będzie w tym przypadku prawdziwym wybawieniem z kłopotów – zapewni miejsce do siedzenia w dzień i spania w nocy. Niestety właściciele małych salonów nie mogą zdecydować się na wybór dużego narożnika, który zajmuje najwięcej miejsca, chyba że są gotowi zrezygnować z zakupu innych mebli salonowych, w tym z klasycznego stołu. 


Czym kierować się przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu?


Poza kwestią stylu i jakości wykonania tego typu mebli liczy się również oferowana przez nie wygoda użytkowa – ich funkcjonalność. Jeśli szukasz mebli o wysokim poziomie dekoracyjności, rozejrzyj się wśród zgrabnych sof 2-osobowych. Takie meble w pozytywny sposób wpłyną na wystrój salonu, zapewnią wygodę siedzenia, ale nie zaoferują funkcji sypialnej, chyba że zdecydujesz się na dwuosobową sofę rozkładaną. Alternatywą dla sofy może być klasyczna wersalka rozkładana. Jest to mebel wysoce funkcjonalny, oferujący miejsce do siedzenia i spania, jednak zajmujący zdecydowanie więcej miejsca niż zgrabne sofy 2-osobowe. Wybór konkretnego typu mebla wypoczynkowego do niewielkiego salonu jest zatem przede wszystkim kwestią kompromisu, na jaki się zdecydujesz. Czy ważniejszą sprawą jest dla Ciebie wielkość mebla, czy jego wielofunkcyjność? Wyjściem z opresji może okazać się zakup sofy rozkładanej, która zajmuje niewiele miejsca, ale w razie potrzeby można ją rozłożyć i przenocować na niej odwiedzających Cię gości. 

Ostatnia modyfikacja: 12 Dec 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się