Kolekcje dywanów z Premier 2013

1074 odwiedzin
23 Sep 2015

Dywilan S.A. produkuje dywany wełniane od wielu lat, głównie są to klasyczne kolekcje. Jednak od kilku lat firma tworzy też ciekawe dywany w stylu vintage i modern, co pokazują kolekcje pokazane w ramach Premier 2013.

Trend vintage jest od kilku lat najmodniejszym podejściem do klasyki, to w dywanach nowy styl projektowania wyróżniający się przez efektowne przetarcia i postarzanie dywanów. Stylistyka ta w ofercie Dywilan zapoczątkowana została dywanem Nakbar w 2008 roku, a obecnie to już cała grupa wzorów we wszystkich kolekcjach. W stylu vintage wykonane zostały niektóre modele dywanów z kolekcji Polonia. Dywan Samarkand Rubin wpasuje się do pomieszczenia z narożnikiem lub zestawem sof i foteli w odcieniach bieli, będzie kontrastem dla mebli. Na ścianach powinna być wzorzysta tapeta w stylu glamour. Ciekawym sposobem będzie urządzenie gabinetu w tym klimacie, z tym samym dywanem i tapetą, tyle, że zamiast wypoczynku proponuję jasny szezlong. Z kolei do Serapi Jasny Rubin, również z kolekcji Polonia, będzie pasować nowoczesna dwuosobowa sofa w odważnym żółtym kolorze, na metalowych nóżkach. Najlepiej, gdyby na jednej ze ścian była cegła dekoracyjna w industrialnym charakterze.

Kolejna z kolekcji tj. Omega zawiera kilkanaście różnych modeli dywanów, ze względu na szeroki zakres wzorów i kolorystyki są w niej dywany, które pasują do stylu klasycznego jak i modern. Klasyczne wzory w starym stylu, z których słyną dywany wełniane Dywilanu to szeroka gama propozycji wzorniczych nawiązujących do perskich kobierców kwiatowych, geometrycznych deseni kaukaskich czy szlachetnych, mocnych w wyrazie indyjskich dywanów burgundowych. Model Silvan Jasny Rubin to propozycja dedykowana gabinetom z fotelami barokowymi, obszytymi ciemnymi materiałami, w których znajduje się też obszerna biblioteczka z dobrze wydanymi egzemplarzami książek.

Kolejny dywan z tej kolekcji to nowoczesny, delikatny wzorniczo model Modena Kamel w lekkich, ciepłych kolorach. Prezentuje on unikalne wzornictwo w przekroju całej grupy dywanów wełnianych. Ciekawie komponuje się w salonie z nowoczesnymi elementami wyposażenia m.in. z jasno-brązową, skórzaną sofą i stolikiem kawowym w ciemniejszych barwach. Warto, aby obydwa te meble były na metalowych nogach. Klimat modern w pomieszczeniu dopełnią dodatki i dekoracje takie jak jasne gliniane wazony i metalowa lampa.

Więcej na www.dywilan.com.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się