Kolorowy zawrót głowy

893 odwiedzin
24 Sep 2015

Po czterech długich latach słychać w końcu wyczekiwany przez wszystkich miłośników futbolu gwizdek. Barwne tłumy na stadionach i miliony fanów przed telewizorami. To nieomylny znak, że rozpoczęło się święto wszystkich kibiców, czyli mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mundial to również festiwal kolorów. Dzięki farbom Śnieżka, wszystkie jego odcienie mogą w łatwy sposób odmienić Twój dom.

Gdy precyzyjnie uderzona piłka z prędkością światła mknie do bramki, napięcie sięga zenitu. Chwilę później wybucha prawdziwy szał radości. Na stadionach, w centrach miast i w prywatnych domach kolorowo poprzebierani fani drużyny, która zdobyła gola, tańczą ze szczęścia i głośno skandują jej nazwę. Jak okiem sięgnąć, wszędzie widać morze barw – zielenie i żółcie gospodarzy mistrzostw, czerwień Hiszpanii czy niebieski na strojach reprezentacji Włoch. Do tego wielobarwne kwiaty, wesołe nakrycia głowy, flagi i niecodzienne rysunki na twarzach kibiców. Feeria świateł, dźwięków i różnorodnych odcieni tęczy króluje w Brazylii i na całym świecie. To prawdziwy, kolorowy zawrót głowy.

Barwy, podobnie jak futbol, oznaczają emocje. Umiejętnie wykorzystane mogą koić nerwy lub pobudzać do bardziej efektywnego działania. Kolor czerwony jest ciepłym odcieniem. Wzmaga aktywność fizyczną, pobudza krążenie krwi. Na Mundialu występuje, m.in. na strojach obecnych mistrzów świata i Europy – Hiszpanów. Żółty jest przyjazny i radosny. Pomaga odsuwać zmęczenie, stymuluje pracę mózgu, poprawia myślenie. To kolorystyka gospodarzy mistrzostw – Brazylii. Słynący z opanowania Niemcy mają, m.in. białe koszulki. Nic dziwnego – biel przynosi spokój i dobre samopoczucie, łagodzi emocje. Wicemistrzom świata, Holendrom towarzyszy z kolei pomarańczowy, który wzmacnia psychikę, stymuluje i zwiększa optymizm.

Podobnie działają kolory, którymi ozdabiamy nasze wnętrza. Cudownie żółty „Słoneczny Blask” i niezwykle ciepłe „Zachodzące Słońce” z kolekcji Śnieżka Barwy Natury świetnie sprawdzą się w jadalni, sypialni czy salonie. Elegancka „Zielona Herbata” z tej samej palety wywołuje uczucie bezpieczeństwa, odpręża, relaksuje, dlatego jest doskonałym wyborem do pokoju dziennego, z którego najczęściej korzystamy. Wyrafinowana „Chabrowa Polana” pobudza umysł do pracy, ale również przynosi ukojenie. To wymarzony odcień do nowoczesnej sypialni na poddaszu. W tej ostatnie sprawdzi się również „Zielona Mila” (Śnieżka Satynowa). Z kolei wykwintny „Żywioł Młodości” doda nam energii i pobudzi do działania. Jest wprost stworzony do salonu i pokoju dziennego.

Kolory wywierają na nas ogromny wpływ. Mogą poprawiać nasz humor i samopoczucie, pomagają podkreślić charakter i temperament. Zainspirowani wielobarwnym Mundialem, przenieśmy jego żywe odcienie do naszych wnętrz.

Więcej na www.sniezka.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się