Lampy Olimpia - kolekcja naznaczona duchem czasu

931 odwiedzin
24 Sep 2015

Grecy od początku swego istnienia poszukiwali estetycznego ideału. Projektanci firmy Nowodvorski Lighting, wzorując się na Starożytnych, po inspirację sięgnęli wprost do antycznej epoki i jej kultu piękna, tworząc niezwykłą linię opraw oświetleniowych Olimpia.

Dostojne, stylizowane lampy z nowej kolekcji to propozycja dla osób ceniących sobie wyszukane dekoracje, idealne proporcje, ponadczasową klasykę i przepych dawnych lat.

Olimpijski Spokój

Olimpia – w starożytności to najsławniejsze miejsce kultu Zeusa. To tutaj odbywały się pierwsze igrzyska olimpijskie w Grecji. Na czas ich trwania zaprzestawano wojen, ogłaszano "święty rozejm" a wojny wstrzymywane były na dwa miesiące.  Lampy z kolekcji Olimpia nie bez powodu otrzymały nazwę pochodzącą od tego miejsca. Dom jest bowiem naszym azylem, sanktuarium, przystanią, w której pragniemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Na taką atmosferę z pewnością wpłynie odpowiedni wystrój, w tym dobór lamp. Oprawy Olimpia nie tylko rozjaśnią ciemne pomieszczenia, ale przede wszystkim dzięki nim uzyskamy efekt stylowej oraz przytulnej aranżacji.

Olimpijskie złoto

Złoty kolor od wieków stanowił symbol dobrobytu. W aranżacji wnętrz swym blaskiem potrafi dodać elegancji i dostojności pomieszczeniom. Barwa ta doskonale komponuje się z różnymi kolorami, dodając blasku ciemnym odcieniom oraz ożywiając nieco biel i ecru. Nowa linia zwisów i kinkietów Olimpia utrzymana w złotej kolorystyce będzie stanowić niepowtarzalny akcent każdej aranżacji. Stelaż lamp oraz ozdobne ornamenty wokół kloszy w kolekcji opraw oświetleniowych Olimpia wykonane zostały bowiem ze znalu, przypominającego  mosiądz lub stare złoto. Jako materiał niezwykle plastyczny, umożliwiający wykonanie precyzyjnych odlewów i rzeźbień sprawia, że lampy przywodzą na myśl raczej misterne dzieła sztuki niż jedynie przedmioty użytkowe. Nieskazitelne wykończenia brzegów i perfekcyjnie wyprofilowane połączenia poszczególnych części zwisów i kinkietów Olimpia wyraźnie akcentują kult starożytnego piękna i dążenia do ideału. Co więcej, złociste elementy idealnie współgrają z kloszami z matowego szkła imitującego biały marmur – kamień chętnie wykorzystywany w Antyku. Dzięki temu lampy tym bardziej nawiązują swym wyglądem do dawnej epoki. Dodatkowo, zwisy umieszczone zostały na długich łańcuchach, które podkreślają majestatyczność opraw i optycznie powiększają pomieszczenia.  

Akcent na retro

Stylizowane na retro wnętrza to z pewnością ponadczasowy sposób aranżacji mieszkania. Często jednak, szczególnie w przypadku młodych osób, niesłusznie uważane są za przestarzałe i niemodne. Nic bardziej mylnego, bowiem retro nie musi oznaczać antycznych rzeźb, ciężkich kotar i masywnych mebli zgromadzonych w jednym pomieszczeniu. Przesyt ociekających złotem przedmiotów można zastąpić jednym, wyrazistym akcentem zajmującym w pokoju główne miejsce. Zrównoważone proporcje to klucz do perfekcyjnej stylizacji. W zbudowaniu subtelnej kompozycji pomogą lampy Olimpia marki Nowodvorski Lighting, które dzięki elementom o różnej wielkości oraz ilości punktów świetlnych, wniosą odrobinę rozmachu do każdego wnętrza, bez względu na jego rozmiary. W skład kolekcji wchodzi 5 opraw oświetleniowych – pojedynczy i podwójny kinkiet oraz zwisy z trzema, pięcioma i dziewięcioma kloszami. Masywne i rozbudowane lampy wiszące sprawdzą się jako centralne oświetlenie salonu czy sypialni doskonale zagospodarowując pustą przestrzeń pod sufitem. Do mniejszych pomieszczeń wybrać można trzypunktowy żyrandol o średnicy 53 cm lub pięciopunktowy o średnicy 60 cm, do dużych, przestronnych salonów oraz wysokich mieszkań w kamienicy odpowiedni będzie natomiast dziewięciopunktowy zwis o średnicy 80 cm. Z kolei kinkiety Olimpia marki Nowodvorski Lighting o wymiarach 27x27 cm oraz 44x27 cm sprawdzą się jako oświetlenie korytarzy, przestrzeni wokół luster czy filarów, doświetlając w ten sposób zakamarki Zapalone osobno stworzą z kolei kameralną atmosferę.

Urządzając wnętrza naszego domu dbamy o to, aby wszystkie elementy wystroju były idealnie ze sobą skomponowane i tworzyły przytulną atmosferę.  W  budowaniu odpowiedniego klimatu z pewnością pomogą stylowe lampy z kolekcji Olimpia marki Nowodvorski Lighting, które nie tylko zadbają o nastrój domowników, ale także dodadzą pomieszczeniom wyrafinowanego smaku w antycznym klimacie.

KOLEKCJA OLIMPIA:

OLIMPIA  I KINKIET

Wysokość: 27 cm

Odległość od ściany: 27 cm

Cena detaliczna: 90,41 zł

OLIMPIA II KINKIET

Szerokość: 44 cm

Odległość od ściany: 27 cm

Cena detaliczna: 131,00 zł

OLIMPIA III ZWIS

Wysokość: 63 cm

Średnica: 53 cm

Cena detaliczna: 274,91 zł

OLIMPIA V ZWIS

Wysokość: 63 cm

Średnica: 60 cm

Cena detaliczna: 361,62 zł

OLIMPIA IX ZWIS

Wysokość: 83 cm

Średnica: 80 cm

Cena detaliczna: 544,28 zł

Więcej na www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 07 Jun 2016
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się