Malowidła na szkle – lampy ZIGZAK

791 odwiedzin
24 Sep 2015

Lampy z giętego szkła od lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno we wnętrzach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Swoją klasyczną formą i niewielkimi rozmiarami wpisują się w wystrój wielu pomieszczeń. Coraz częściej zdobią je już nie tylko delikatnym, mlecznym światłem, ale również ciekawą dekoracją klosza. Najnowsza kolekcja lamp ZIGZAK marki Nowodvorski Lighting ożywia białe oprawy artystycznym akcentem.   


Artystyczne szlaczki

Z pozoru delikatne i kruche szkło ma w sobie wielki potencjał, który umiejętnie wykorzystywany jest nie tylko w przemyśle, ale i w architekturze. Materiał ten zyskał uznanie projektantów i w różnej formie stosowany jest do dekoracji oraz wyposażenia wnętrz. Z użyciem specjalistycznych technologii pozwala na kreowanie przedmiotów o różnorodnych kształtach i zastosowaniach. Szczególnie chętnie stosowany jest w przypadku oświetlenia – daje możliwość tworzenia wyjątkowych kloszy, a przepuszczając światło zdobi przestrzeń. Jeden z przykładów to najnowsza kolekcja opraw ZIGZAK marki Nowodvorski Lighting. Lampy wykonane zostały z białego, matowego szkła, które dodatkowo wzbogacono dekoracyjnym motywem. Z pozoru chaotyczny rysunek przypominający przypadkowe pociągnięcia pędzlem, stanowi przemyślaną kompozycję symetrycznie rozłożonych kwadratów, które korespondują z geometryczną formą klosza. Dodatkowo, ozdobny wzór w różnych odcieniach szarości doskonale uzupełnia białe szkło, nadając lampom ZIGZAK marki Nowodvorski Lighting ponadczasowy charakter.  

ZIGZAK na ścianie

Lampy z giętego szkła swoją popularność zawdzięczają nie tylko klasycznemu wyglądowi, ale również szerokiemu spectrum zastosowań. Uniwersalny charakter opraw oświetleniowych ZIGZAK marki Nowodvorski Lighitng, które zaliczają się do tego grona, wynika z możliwości ich zawieszenia zarówno na suficie, jak i na ścianie. Lampy nie zajmują zbyt wiele miejsca i mogą być stosowane w niskich lub wąskich pomieszczeniach. Co więcej, kolekcja składa się z trzech opraw o różnych gabarytach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy model odpowiedni do rozmiarów wnętrza – ZIGZAK 7 to kwadratowa lampa o wymiarach 30 x 30 cm, ZIGZAK 3 oraz ZIGZAK 1 to natomiast warianty prostokątne o wymiarach 29 x 21 cm i 22 x 15 cm. Kwadratowy, największy model, zwieszony w formie sufitowego plafonu, może posłużyć jako główne źródło światła. Z kolei węższe, prostokątne oprawy ciekawie prezentować się będą jako modułowe oświetlenie holu, doświetlenie lustra czy też dekoracja filarów.

Szklane, proste oprawy oświetleniowe są bezpiecznym rozwiązaniem zarówno do klasycznych, jak  i nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo ze względu na optymalne rozmiary umożliwiają aranżację nawet niedużych pomieszczeń. Najnowsza kolekcja lamp ZIGZAK marki Nowodvorski Ligting udowadnia, że oprawy z giętego szkła mogą być nie tylko funkcjonalne, ale i ciekawe w swoim wyrazie.

LAMPY ZIGZAK MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

ZIGZAK 1

Wysokość: 22 cm

Szerokość: 15 cm

Cena detaliczna: 35,99 zł brutto

ZIGZAK 3

Wysokość: 29 cm

Średnica: 21 cm

Cena detaliczna:  38,75 zł brutto

ZIGZAK 7

Wysokość: 30 cm

Średnica: 30 cm

Cena detaliczna: 49,82 zł brutto

 

Więcej na www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 03 Jun 2016

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się