Malownicze uliczki – fototapeta, która przeniesie nas w inny świat

1080 odwiedzin
27 Mar 2019

Czy to możliwe, by siedząc we własnym salonie, móc się rozkoszować malowniczym zakątkiem śródziemnomorskiego miasteczka? Podziwiać starodawną zabudowę, chłonąc ciepłą i słoneczną aurę, a do tego cieszyć się większym metrażem bez żadnego wysiłku? To wszystko jest jak najbardziej w zasięgu naszej ręki, a jedyna rzecz, jakiej potrzebujemy, to malownicze fototapety 3d. Uliczki włoskich, hiszpańskich czy francuskich miast przeniosą nas niczym magiczne zaklęcie do zupełnie innej rzeczywistości.   


Dekoracja, która może więcej


Na świecie znajduje się tyle urokliwych miejsc, że całe życie można by spędzić zwiedzając je i podziwiając, a i tak nie zobaczyć wszystkiego. Jeśli jesteśmy miłośnikami ciepłych, południowoeuropejskich krajów i żałujemy, że nie urodziliśmy się właśnie w słonecznych Włoszech, Hiszpanii lub francuskiej Prowansji, jest sposób, by mimo tego każdego dnia cieszyć się ich słoneczną aurą. Co więcej, nie musimy dokonywać rzeczy niemożliwych. Wystarczy, że na ścianie w sypialni lub salonie znajdzie się  zachwycająco prezentująca się dekoracja. Fototapeta z uliczką biegnącą między starodawną, kamienną zabudową i wznosząca się stromymi schodami zaprowadzi nas do miejsca, w którym jest zawsze ciepło i słonecznie. Mając taką dekorację w mieszkaniu, bez względu na pogodę za oknem i panującą porę roku, pod naszym dachem zawsze będzie panować lato.


Większy metraż w oka mgnieniu 


uliczka salon minimalistyczny



To jednak nie koniec plusów, jakie zyskamy, gdy zdecydujemy się na taką aranżację wnętrza. O kolejnej zalecie powie nam więcej ekspert z portalu Myloview.pl


Przestrzenne fototapety to pomysł nie tylko na efektowną aranżację wnętrza. Dzięki nim jesteśmy w stanie także powiększyć optycznie niewielki metraż. Wąskie uliczki, prowadzące w głąb starodawnego miasta, wprowadzą do niewielkiego pomieszczenia iluzję dodatkowych metrów kwadratowych. Płaska ściana zamieni się w malowniczy zaułek, a pokój zyska głębię, której wcześniej nie miał. Jeśli taki wzór umieścimy na dużej, odsłoniętej ścianie, której nie będą zasłaniać meble, uda nam się zyskać naprawdę spektakularny efekt. 


Kąpiel w ciepłych wodach 


fototapeta uliczka łazienka


Fototapetę możemy umieścić nie tylko w salonie i sypialni, ale nawet w łazience. Wystarczy, że sięgniemy po odpowiedni materiał, który jest wodoodporny i przepuszczający powietrze. Wówczas zyskamy pewność, że ozdoba będzie się nie tylko zjawiskowo prezentować na ścianie, ale również będzie nam służyć przez lata w perfekcyjnym stanie. Łazienka zasługuje na efektowny wystrój, bo spędzamy tutaj więcej czasu, niż mogłoby się nam wydawać. Nie musimy być miłośnikami długich i relaksujących kąpieli (choć to właśnie przy takim rytuale efektowny widok włoskiego bądź hiszpańskiego miasteczka będzie znakomitym tłem do relaksu!), bo nawet branie szybkiego prysznica nabierze zupełnie innego charakteru, gdy wyjdziemy z kabiny wprost do starego miasta Prowansji. Jeśli więc chcemy zamienić zwykły wystrój w zachwycającą stylizację, malownicza fototapeta jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. 


Śródziemnomorska kuchnia 


fototapeta uliczka kuchnia


Mogłoby się wydawać, że kuchnia, podobnie jak łazienka, to ryzykowne miejsce, by ozdobić je ścienną dekoracją. Choć nie mamy do czynienia tutaj z wilgocią i bezpośrednim kontaktem z wodą, istnieje duże ryzyko, że pobrudzimy wzór podczas codziennego gotowania. Co wówczas zrobić z tłustymi plamami? 

Nie będą one stanowić żadnego problemu, jeśli na naszej ścianie pojawi się odpowiednio laminowana fototapeta. Włoska uliczka będzie się doskonale prezentować bez względu na to z jak wielkim rozmachem gotujemy. Materiał jest odporny na wszelkie zabrudzenia, dlatego wystarczy, że przetrzemy plamy wilgotną ściereczką z delikatnym detergentem, a przedstawienie będzie lśnić jak nowe. – wyjaśnił nam ekspert od aranżacji wnętrz.


Industrialny Nowy Jork


fototapeta uliczka industrialna


Mówiliśmy do tej pory o malowniczych uliczkach, włoskich i hiszpańskich miasteczkach, które przeniosą nas w zupełnie inną strefę klimatyczną. Jeśli jednak nie jesteśmy miłośnikami malowniczych zakątków i od cichych miejsc wolimy duże miasta, rozwiązaniem idealnym dla nas będzie nowojorski zaułek ukazujący część industrialnej dzielnicy. Wielkie, murowane fabryki, przeszklenia i charakterystyczne schody przeciwpożarowe okalające ściany – to wszystko pozwoli nam wprowadzić do nowoczesnego wystroju klimat dawnego Nowego Jorku z przełomu XIX i XX wieku. Taki wzór, podobnie jak śródziemnomorski zakątek, pozwoli nam optycznie powiększyć niewielki metraż. Jeśli więc nie dysponujemy loftowym mieszkaniem, a marzy nam się przestronne wnętrze, właśnie na takie rozwiązanie powinniśmy się zdecydować! 


Montaż fototapety to błyskawiczny przepis na odświeżenie dotychczasowej aranżacji. W zaledwie jedno popołudnie zyskamy nowy wystrój, którym będziemy się cieszyć przez lata. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać pasujący do naszego mieszkania wzór, by stworzyć harmonijną całość. 

Ostatnia modyfikacja: 10 Apr 2019
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się