Naścienne systemy przesuwne w nowoczesnych wnętrzach

975 odwiedzin
30 Oct 2018

Sprawdzają się w przestronnych wnętrzach, dając spore możliwości aranżacyjne, są synonimem nowoczesności i niebanalnych rozwiązań. Idealne także do małych mieszkań, w których musimy dobrze zagospodarować każde miejsce. 


Mowa o systemach pozwalających na zamontowanie drzwi przesuwających się wzdłuż ściany. To świetne rozwiązanie, gdy w niedużym mieszkaniu chcemy wydzielić na przykład sypialnię, gwarantującą intymność; gabinet, w którym pragniemy odizolować się od gwarnej części dziennej; wygodną garderobę.  Dla systemu przesuwnego nie potrzebujemy tyle miejsca, ile wymagają tradycyjnie otwierane drzwi. Na ścianie, na którą będziemy drzwi przesuwać, musimy jedynie zarezerwować powierzchnię równą szerokości skrzydła. 


W dużych wnętrzach drzwi przesuwne będą pełniły rolę jakby… ruchomej ściany, dzięki której w dowolnej chwili oddzielimy na przykład kuchnię czy jadalnię od salonu. Ponowne otwarcie sprawi, że znów odzyskamy wrażenie przestronności i optycznego powiększenia oraz doświetlenia. 


Jak działa system? Skrzydło drzwiowe jest zawieszone na wózkach (rolkach) jezdnych umieszczonych na prowadnicy. Ta zostaje przymocowana do ściany nad otworem drzwiowym. Rolki z łożyskami sprawiają, że przesuwanie staje się lekkie i ciche; specjalne elementy blokujące i zapewniające stabilność drzwi pozwalają na komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie.


Warto pamiętać, że jeśli zamierzamy zamontować system przesuwny na ścianie kartonowo-gipsowej, najlepiej o tym pomyśleć nieco wcześniej, na etapie jej stawiania. Chodzi o odpowiednie wzmocnienie, by wytrzymała ciężar zawieszonego skrzydła. 


W ofercie firmy 4iQ są dostępne systemy przesuwne zharmonizowane z konkretnymi kolekcjami skrzydeł drzwiowych. Produkty Rea, Luna i Temida doskonale pasują do oszczędnych w formie sosnowych drzwi z linii LOFT oraz CLASSIC. Design zarówno skrzydeł, jak i systemów przesuwnych jest inspirowany modnymi aranżacjami w nurcie industrialnym. Podkreśla charakter wnętrz, staje się wyznacznikiem stylu.


RADEX, system przesuwny TEMIDA (2)


RADEX, system przesuwny TEMIDA


RADEX, system przesuwny REA


Prezentowane zestawy zostały wykonane ze stali pomalowanej na czarny, matowy kolor. Uwagę zwracają przede wszystkim charakterystyczne elementy okuć, na przykład rolki przypominające kształtem podkowy (Temida) czy płaskowniki nachodzące na skrzydło (Rea). To nawiązanie do stylistyki industrialnej, budzącej skojarzenia z przestrzeniami fabrycznymi. W połączeniu z drzwiami o widocznych sękach, w zestawieniu z metalowymi meblami – kreują nietuzinkowe wnętrze w stylu loftowym. Przy odrobinie inwencji równie dobrze sprawdzą się w aranżacjach vintage, boho czy rustykalnych. 


system przesuwny marki LEON, skrzydło marki RADEX


Dla zwolenników stonowanej klasyki idealny okaże się system przesuwny Leon z maskownicą. W tym przypadku cały mechanizm zostaje schowany pod estetyczną listwą, pasującą do zamontowanych drzwi, współgrających stylistycznie i kolorystycznie ze ścianami, podłogą, z ciekawymi przeszkleniami. Tu drzwi wtapiają się w tło, stając się niezwykle uniwersalnym meblem, który z łatwością wkomponuje się w nowe aranżacje.  


W skład prezentowanych kompletów przesuwnych 4iQ wchodzą: dwumetrowa prowadnica; dwie rolki wraz z mocowaniami, umożliwiające ciche i płynne otwieranie oraz zamykanie; stopery zabezpieczające przed opadnięciem drzwi oraz wszystkie niezbędne elementy montażowe.


Więcej informacji na stronie: 4iq.com.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się