Nie wszystko na pokaz

907 odwiedzin
24 Sep 2015

Wydzielenie sypialni w kawalerce, oddzielenie kuchni od salonu czy stworzenie pokoju dla dziecka nie wymaga już gruntownej przebudowy mieszkania. Prostym  i praktycznym sposobem na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń jest zastosowanie drzwi podwieszanych. Z ich pomocą można także zasłonić wnękę, szafki lub inny fragment wnętrza.


Proste rozwiązanie – szeroki wachlarz możliwości

Drzwi podwieszane to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można wydzielić osobne pomieszczenie lub w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza. System drzwi podwieszanych marki Komandor daje możliwość zmiany wnętrza na stałe, by – przykładowo – oddzielić salon od kuchni czy sypialni, wyodrębnić kąt do nauki lub pracy, stworzyć pokój dla dziecka bądź garderobę. Pozwala również na zasłonięcie drzwiami wnęk użytkowych np. regałów, schowków. System podwieszany to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie zarówno do małych mieszkań, jak i wielometrażowych apartamentów czy loftów, pozwalający na szybką i łatwą modyfikację  wnętrza.     

Podłoga bez zmian

Główną zaletą systemu podwieszanego jest możliwość montażu bez wykorzystania podłogi. Podwieszanie drzwi tylko do sufitu umożliwia nieograniczony dostęp do środka zabudowy. „Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do wnęk jest intuicyjny i komfortowy. Przy rozsuniętych drzwiach, w sytuacji wydzielania pomieszczeń, nie tracimy wrażenia przestrzeni – przejście z jednej strefy do drugiej jest płynne i nieodczuwalne” – mówi Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor. Co istotne, w przypadku tego systemu możliwe jest zastosowanie różnego rodzaju wypełnień drzwi, dzięki czemu można je idealnie dopasować do aranżacji wnętrza i indywidualnych upodobań użytkownika.

    

Drzwi podwieszane firmy Komandor to praktyczne rozwiązanie do zastosowania wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba, by w prosty sposób oddzielić od siebie dwa pomieszczenia zachowując duże przejście i jednolitą powierzchnię podłogi. Jest to wygodny sposób aranżowania przestrzeni poprzez jej szybkie zwiększanie lub zmniejszanie.


Dla wtajemniczonych, czyli informacje dodatkowe

W systemie podwieszanym nie występuje tor dolny, co pozwala na zachowanie jednolitej podłogi. Drzwi są montowane na specjalnie wzmocnionym torze górnym, przytwierdzonym do sufitu. W ten sposób zachowujemy płynne przejście z jednego pomieszczenia do drugiego, a przy rozsuniętych drzwiach nadal mamy otwartą przestrzeń. Systemy przesuwne firmy Komandor wyposażone są w mechanizm jezdny umieszczony w torze górnym. W systemie lekkim w skład mechanizmu jezdnego wchodzą wózki z dwiema rolkami nośnymi i prowadzącymi, osadzone w łożyskach kulkowych. W systemie ciężkim są wózki z czterema rolkami nośnymi. Wszystkie rolki w wózkach osadzone są w łożyskach i zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić montaż oraz regulację. Profile zostały zaprojektowane do wypełnień z płyty o grubości 10 mm lub szyby o grubości 4 - 4,6 mm. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji profili i uszczelki - w przypadku montażu wypełnień z szyby - uszczelka pozostaje niewidoczna oraz umożliwia zastosowanie różnej grubości szyb,od 4 do 4,6 mm.

Firma Komandor posiada w swojej ofercie dwa modele drzwi podwieszanych:

I. System pojedynczy serii AL27-1, zwany także lekkim (drzwi pojedyncze do 50 kg)  

II.  System podwójny serii AL27-2, zwany ciężkim (drzwi podwójne do 90 kg)

Pierwszy umożliwia zastosowania pojedynczego wypełnienia, jednakowego z każdej strony. System podwójny pozwala na wykorzystanie z każdej strony drzwi różnych wypełnień i podziałów. W systemie podwieszanym pojedynczym przewidziano montaż uchwytu z klamką chowaną w profilu z jednej lub z obu stron drzwi. Natomiast w systemie podwójnym można zastosować dwa rodzaje uchwytów: uchwyt kasetowy lub uchwyt

z klamką chowaną.  W systemie podwójnym przewidziano montaż toru do sufitu lub do ściany. W tym celu zostały skonstruowane dwa rodzaje maskownicy toru odpowiednio do sposobu mocowania toru. Obydwa systemu umożliwiają wykonanie szerokich skrzydeł drzwi do 1500 mm.

Elementy jezdne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co pozwala na bezawaryjne użytkowanie drzwi podwieszanych przez wiele lat. Aby zachęcić do zakupu produktów marki Komandor kupujący otrzymują 5 lat gwarancji, a okres bezawaryjnej pracy na podstawie testów technologicznych oszacowano na około 15 lat.

Więcej na http://www.komandor.pl


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się