Nowe wanny SEALSKIN – eleganckie i komfortowe

970 odwiedzin
25 Sep 2015

Icon Oval, Icon Square oraz Canvas – to trzy nowe wanny marki Sealskin, które wzbogaciły ofertę urządzeń kąpielowych firmy Coram Poland. Wanny wyróżniają się elegancką stylistyką oraz oferują maksymalny komfort kąpieli.

Dobre zdjęcie ma w sobie element na którym skupia się uwaga patrzącego. Jego zadaniem jest przyciągnąć wzrok, zainteresować, oddać atmosferę uchwyconą w kadrze. Fotograficy określają ten punkt nazwą „eyecatcher”. Zdaje się, że projektanci firmy Sealskin skorzystali z tej fotograficznej podpowiedzi i tworząc nowe wanny wyszli z założenia, że będą one takim „eyecatcher” w łazience. Wanna to element, który doskonale sprawdza się w roli łazienkowej dominanty, zwłaszcza jeśli jest to wanna taka jak Icon – wolno stojąca, elegancka i niezwykle komfortowa. Jej forma łączy w sobie lekkość i finezję kształtu z dystyngowanym wyglądem. Wszystkie te cechy sprawiają, że Icon  ma dużą szansę stać się nową ikoną stylu w gamie wanien obecnych na polskim rynku.

W kolekcji oferowane są dwa modele: Icon Oval to wanna w kształcie elipsy o wymiarach 173x80x60 cm. Wanna ma pojemność 190 l i głębokość 50 cm. Dno wanny ma wymiary: 132x52 cm. Z kolei model Icon Square to forma, w której zamknięty jest prostokąt. Wanna o wymiarach 180x80x59 cm ma pojemność 210 l, głębokość 43 cm. Dno wanny ma wymiary: 125x55 cm. Oba modele wykonane są z akrylu o grubości 4 mm. Cechą charakterystyczną wanien Icon są cienkie ranty, co nadaje ich formom wizualnej lekkości. Uwagę warto też zwrócić na konstrukcję systemu odpływowego, który idealnie mieści się pod dnem, dzięki czemu podczas montażu wanien nie trzeba robić dodatkowego podkucia. System przelewowy pozwala na bezpieczną kąpiel bez obawy o przelanie wody poza wannę.

Wanna Canvas to propozycja dla osób, które szukają maksymalnego komfortu podczas kąpieli. Projektanci Sealskin położyli duży nacisk na ergonomię konstrukcji: profilowanie kąta nachylenia wnętrza wanny, optymalną głębokość, umieszczenie odpływu na środku dna wanny oraz wygodne, szerokie ranty, na których można swobodnie odłożyć kąpielowe akcesoria. Szerokie brzegi pełnią też dodatkową rolę konstrukcyjną – gdy wnęka przeznaczona do wanny nie jest idealnie równa producent może ranty wanny Canvas przyciąć  pod określonym kątem.

Purystyczna bryła wanny Canvas pozbawiona zbędnych krawędzi i krzywizn przypomina swoją formą idealnie gładką, białą tkaninę. To zasługa elastycznego, mineralnego materiału, który pozwolił na zaprojektowanie bezszwowych przejść krzywizn i poziomych linii. Uzyskana dzięki temu gładkość powierzchni jest nie tylko miła dla ciała kąpiącej się osoby, ale również pozwala na łatwiejszą pielęgnację wanny. Tworzywo Solid Surface jest też cieplejsze w dotyku niż akryl, jest też od niego bardziej wytrzymałe, co korzystnie wpływa na walory użytkowe urządzenia kąpielowego. Wanna Canvas oferowana jest w przedziale szerokości 80-100 cm i długości 180-200 cm. Jej głębokość wynosi 50 cm, maksymalna pojemność to 190 l.

Reprezentantem marki Sealskin na polskim rynku jest firma Coram Poland.

Więcej na www.coram.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 03 Jun 2016
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się