Nowoczesne i modne strefy relaksu w biurach

1090 odwiedzin
21 Jun 2018
Każda firma, której zależy na dobrym wizerunku i wydajności pracowników, w miarę możliwości lokalowych tworzy tzw. strefy komfortu, gdzie można odpocząć podczas przerwy. Strefy relaksu to modny trend, szczególnie w przedsiębiorstwach korporacyjnych, bankach oraz agencjach reklamowo-marketingowych. Przyjrzyjmy się temu, jak modnie i nowocześnie urządzić strefę relaksu w biurze.

Troska pracodawcy o kondycję pracowników, mającą wpływ na wydajność i kreatywność, coraz częściej objawia się tworzeniem wygodnych stref relaksu. Najnowsze trendy wnętrzarskie pokazują, że podstawowym elementem wyposażenia takiej sali są wygodne, miękkie siedziska. Ich główną zaletą jest to, że są tak odmienne od tradycyjnych krzeseł i foteli biurowych, ze sztywnym stelażem. Podczas przerwy pracownicy mogą położyć się na wygodnych kanapach, poduchach lub leżankach. Absolutnym hitem stref relaksu są worki sako, których ułożenie i kształt zależy tylko od użytkownika. 


relax 1


Obecnie panuje moda na mocne energetyczne kolory w strefach relaksu, które mają pobudzić zmysły pracowników. Energetyczna limonka, pomarańcz i turkus wiodą prym pośród modnych kolorów. Inna, równie modna tendencja, wskazuje na potrzebę wypełnienia strefy relaksu żywymi roślinami, lub fototapetami, na których widnieją naturalne krajobrazy. Dzięki temu zabiegowi przestrzeń biurowa zmienia całkowicie swój charakter. 


relax 2


Wygodne fotele relaksacyjne, bliskość żywych, zielonych roślin oraz atrakcyjna kolorystyka, to nie jedyne wytyczne w strefie relaksu. Warto również zadbać o dostęp do zaplecza kuchennego, tak, aby pracownicy mogli w spokoju i w komfortowych warunkach spożyć posiłek, napić się kawy, porozmawiać. Dobrym pomysłem jest także wydzielenie miejsca z wygodnymi pufami lub fotelami na prywatne rozmowy telefoniczne.

relax 3


Potentaci wśród międzynarodowych korporacji chwalą się wyposażeniem swoich biurowych stref relaksu. Odnajdziemy w nich stoły bilardowe, tarcze do rzutek, stoły do ping-ponga lub popularną grę zwaną "piłkarzyki". Rozkładane są tam także maty do jogi lub wielkie poduchy do siedzenia, aby można było pomedytować w czasie przerwy. 

relax 4

Strefy chillout są czasem wyposażone także w huśtawki lub przyrządy gimnastyczne. Zmiana pozycji ciała i aktywność fizyczna, wpływa bowiem pozytywnie na kondycję pracowników, którzy spędzają dużo czasu za biurkiem, przy komputerze. Preferowany wystrój strefy relaksu to otwarta przestrzeń, z kilkoma strefami przeznaczonymi do różnego typu aktywności.

relax 5


Więcej informacji na stronie: pufy.pl
Ostatnia modyfikacja: 21 Jun 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się