Od oświetlenia do oświecenia

826 odwiedzin
24 Sep 2015

Pokaż mi jak pracujesz, a powiem ci, kim jesteś. Kreatywność zależy nie tylko od tego, co ma sięw głowie, ale także od organizacji miejsca pracy i nauki. Niektórym służy bałagan, inni mogą się skupić jedynie w dobrze uporządkowanej przestrzeni. Jednak tym, co wpływa na koncentrację wszystkich jest odpowiednie oświetlenie, które można uzyskać dzięki lampom z kolekcji CHESTER marki Nowodvorski Lighting.

Ozdobne zwisy czy kinkiety, które są źródłem nastrojowego, przytłumionego światła nadadzą charakteru naszemu salonowi, sypialni. Jeśli jednak zależy nam na oświetleniu miejsca nauki dziecka, bądź naszego biura powinniśmy postawić raczej na funkcjonalność niż na oryginalny wygląd opraw oświetleniowych. Klasyczna i praktyczna kolekcja CHESTER marki Nowodvorski Lighting została stworzona z myślą o idealnie zorganizowanym miejscu pracy, zapewnia doskonałe światło, dobre samopoczucie, a także większą wydajność działań pracownika i ucznia.

Biuro idealnie oświetlone

Dla komfortu oczu najlepsze jest światło dzienne. Dlatego miejsce nauki, czy pracy powinno być usytuowane prostopadle do źródła promieni słonecznych. W ten sposób ich blask nas nie oślepia, ani nie odbija się od białych kartek papieru lub blatu biurka. Jeśli spędzamy dużo czasu przy komputerze pamiętajmy, że światło naturalne, nie może być tłem dla monitora. Takie kontrasty lub nocna praca tylko i wyłącznie przy świetle ekranu bardzo męczą nasz wzrok. Niestety przez połowę roku nie mamy wyboru i musimy wspomagać się światłem sztucznym. Również późnym popołudniem, wieczorem oraz nocą niezbędne jest skorzystanie z takiego rozwiązania. Dobór lamp jest zatem bardzo ważny. Z pomocą przychodzi firma Nowodvorski Lighting z kolekcją opraw oświetleniowych CHESTER – których zarówno wygląd, jak i funkcjonalność tworzą bezpieczne dla oczu i naszego samopoczucia warunki.

Regulacja – na miarę potrzeb

W pomieszczeniu, gdzie jest biurko oprócz światła głównego, powinny znajdować się jeszcze dwa dodatkowe źródła oświetlenia - lampa biurkowa, a także stojąca. Dobrze zdecydować się na lampy z możliwością regulacji długości, dzięki której będziemy mogli dopasować strumień światła do indywidulanych potrzeb. Należy pamiętać, że ramię stelaża powinno być odpowiednio długie, tak aby w razie potrzeby móc zbliżyć, bądź oddalić światło żarówki. Lampy CHESTER wyposażone zostały w funkcję regulacji. Wysokość lampy biurkowej możemy ustawić w położeniu od 36 do 46 cm, lampy podłogowej zaś od 130 do 160 cm. Również wygląd przedmiotów w naszym otoczeniu może mieć wpływ na koncentrację. Należy więc unikać jaskrawych kolorów, które niepotrzebnie dekoncentrują, dobrze sprawdzają się zaś barwy neutralne. Zgodnie z tym założeniem zaprojektowane zostały lampy CHESTER. Wykonane z czarnej stali lakierowanej charakteryzują się ascetycznym, klasycznym wyglądem –dobrze wpasowują się w wystrój biura, czy pokoju do nauki, nie rozpraszając przy tym uwagi.

Często pochłonięci pracą lub nauką nie zwracamy uwagi na to, że nastał mrok, a my coraz bardziej wysilając wzrok pragniemy widzieć w ciemnościach. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji warto wyposażyć biuro w lampy, sprzyjające ergonomii w miejscu pracy, jak te z kolekcji CHESTER marki Nowodvorski Lighting.


Kolekcja CHESTER marki Nowodvorski Lighting

CHESTER I biurkowa

Wysokość: 36 -46 cm

Średnica: 10 cm

Sugerowana cena detaliczna: 182,66 zł

1 x E 14

Max 40 W

CHESTER I podłogowa

Wysokość: 130 – 160 cm

Średnica: 25 cm

Sugerowana cena detaliczna: 442,80 zł

1 x E 27

Max 60 W

Więcej o oświetleniu z jasnej epoki na www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 24 Sep 2015
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się