Oliver Furniture – meble jak z domku na plaży!

935 odwiedzin
26 Sep 2015

Skandynawowie posiadają naturalny dar do projektowania przedmiotów. Ma być zgodnie z  naturą, maksymalnie prosto i funkcjonalnie. Właściciele duńskiej marki Oliver Furniture dorastali nad morzem.

Atmosfera lata, lekkości i domków plażowych miała niebanalny wpływ  na styl tych uroczych mebli dla dzieci i dorosłych, dostępnych w Polsce w sklepie Scandinavian Living.

Dom lub mieszkanie urządzone białymi meblami, inspirowanymi morzem nie koniecznie musi pasować tylko do nadmorskich miejscowości i kurortów. Jeśli lubimy żeglować, każde wakacje spędzamy nad wodą i poszukujemy we wnętrzu klimatu wakacji i relaksu, możemy wprowadzić do domu meble i pewne elementy przypominające nam naszą pasję, beztroskę i  wspaniałe letnie momenty.

Meble od Oliver Furniture są bardzo proste w konstrukcji, tworzą przytulną atmosferę, która jest charakterystyczna dla skandynawskiej mentalności i stylu życia. Wystarczy ich zaledwie kilka, by stworzyć autentyczną atmosferę, w której czuje się "prawdziwy dom". Oliver Furniture to idealne połączenie funkcjonalności i estetyki, a prostota mebli sprawia, że można je łączyć z meblami w bardziej staromodnym stylu, jak również z nowoczesnymi.

Stoły do jadalni, kabinety, krzesła, konsole, eleganckie ławy ze schowkiem, solidne białe i czarne regały nie nawiązują bezpośrednio formą do stylu marynistycznego. Czerpią z niego jedynie inspiracje, proponując uniwersalne formy i proste kolory. Dorosła propozycja kolekcji Seaside Oliver Furniture stawia na biel, czerń. Połączenie tych dwóch kolorów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dominującą biel przełamujemy starannie rozplanowanymi czarnymi akcentami pojedynczych brył, które pięknie skontrastują wnętrze. Dobrze skomponowana biało-czarna przestrzeń ma szansę wyglądać bardzo gustownie. Ciemne meble przykuwają uwagę i urozmaicają przestrzeń. Resztę dopełniają dodatki.

Umieszczone w salonie lub pokoju dziecięcym meble Oliver Furniture przykuwają uwagę jakością wykonania. To meble na lata, tym bardziej, że duńczycy bardzo zadbali o funkcjonalność kolekcji Seaside, stworzonej z myślą o młodszych mieszkańcach domu.

Łóżeczko 140 x 70 ma cztery pozycje wysokości materaca, trzy dla  noworodka i młodszego dziecka, jedną dla starszego malucha. Piętrowe łóżko Loft 200 x 90 może być przy użyciu dodatkowych nóg i pleców zamienione w zwykły mebel, stojący na podłodze. Barierkę, zabezpieczającą przed wypadnięciem możemy umieścić zarówno po lewej jak i prawej stronie łóżka. Podwójne łóżko piętrowe można przekształcić w dwa normalne a stylowe biurko Junior przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat przy zakupie dodatkowych nóg z łatwością zamienić  w dorosły rozmiar.

Zrobione z litego drewna, teraz również z wstawkami w tym kolorze i wykończone z wielką dbałością o precyzję i bezpieczeństwo, będą inspirowały do planowania kolejnych wakacyjnych wypraw i wprawiały mieszkańców domu w sielski, wakacyjny klimat. Ekspozycja Oliver Furniture dostępna jest w showroomie Scandinavian Living, ul. Al. Piłsudskiego 21  w Konstancinie - Jeziorna lub na www.scandinavianliving.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 03 Apr 2019

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się