Oświetlenie w salonie

836 odwiedzin
16 May 2019

Salon pełni funkcję reprezentatywnego pomieszczenia w domu oraz mieszkaniu. W efekcie wszystko, co się w nim znajduje bardzo silnie oddziałuje na podejmowanych gości, którzy wyrabiają sobie opinię zarówno o całym wnętrzu, jak i właścicielu. Kwestia oświetlenia często spychana jest na margines, przez co na negatywne skutki nie trzeba długo czekać. Często w wyniku niedopasowania oświetlenia pojawiają się w przestrzeni negatywne kontrasty, których na początku nie da się wyłapać. Wchodząc do pomieszczenia instynktownie wie się, że coś jest nie tak, jednak nie można na tym położyć palca. Źle dopasowane źródło światła rozprasza i daje wybrakowany efekt, który zwyczajnie drażni. Z kolei dobrze dopasowane lampy wiszące do salonu pozwalają na lepsze uwydatnienie szczegółów, a co za tym idzie reprezentatywnego piękna pomieszczenia. Dobranie lampy to kwestia indywidualna - jest to sprzęt, który musi być nie tylko funkcjonalnym, ale również się podobać. Jednak często kwestia oświetleniowa ma niski priorytet i znajduje się na szarym końcu listy zakupów, którą chce się jak najszybciej zamknąć.Wiszące lampy w salonie


Lampy wiszące do salonu należy dobierać ostrożnie. Nie zostały one wyparte przez oświetlenie na szynach lub mocne ledy. Lampy wiszące w dalszym ciągu charakteryzują się wieloma niepowtarzalnymi walorami, które są w stanie tchnąć nowe życie w pomieszczenie i uwidocznić więcej. Jest to inwestycja, która będzie się zwracać przez długi czas i to na wielu poziomach. W końcu lamp nie zmienia się często. Inne sprzęty w salonie przychodzą i odchodzą z większą częstotliwością jednak oświetlenie pozostaje względnie to samo. Lampa wisząca potrafi spędzić z właścicielem długie lata. W późniejszym okresie to pod nią dokłada się kolejne sprzęty tak by wszystko zachowało wizualną spójność. Dlatego początkowy wybór ma duże znaczenie – inaczej w przyszłości remontując będzie się trzeba niepotrzebnie ograniczać.


Wysoka jakość z sieci


W sieci w sklepach on-line znacznie łatwiej jest trafić na dopasowaną zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu lampę wiszącą niż w sklepach stacjonarnych. W placówkach lokalnych, gdy idzie się między regałami, na których piętrzą się lampy to wzrok nie może skupić się na niczym konkretnym. W efekcie zakupy są często nietrafione i przynoszą ze sobą więcej problemów niż korzyści. W sklepach sieciowych znacznie łatwiej jest znaleźć lampę wiszącą (lub stojącą) do salonu, która wpisze się w indywidualne wyczucie stylu, potrzeby, preferencje oraz posiadany budżet. Warto jednak zakupy robić powoli pamiętając, że lampa to inwestycja na lata i wiele pod względem prezencji od niej zależy.

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się