Panele szklane – modna alternatywa dla płytek

1227 odwiedzin
23 Sep 2015

Kafelki, płytki, panele – przegląd tradycyjnych materiałów do wykończenia kuchni zieje nudą. Tak jak zestaw najczęściej wykorzystywanych motywów czy barw. Jak ożywić naszą codzienność i nadać kuchni oryginalny wygląd? Jedną z ciekawszych opcji są panele szklane.

Jest to pomysł zarówno dla estetów, jak i zwolenników praktycznych, trwałych rozwiązań. Są one coraz częściej wybieraną alternatywą dla ceramiki, tworzyw sztucznych czy blachy. Mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach, w których panuje wilgoć i na przestrzeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia. Ich funkcja jest dwojaka – chronią i zdobią przestrzeń ściany narażoną na wilgoć i zabrudzenia.

Obecnie najpopularniejsze jest stosowanie ich w kuchni. Szklane panele pokrywają przestrzeń ściany pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Tworząc idealnie gładką i twardą powierzchnię, ściśle przylegają do ścian. Odporne na wilgoć, tłuszcz, nagrzewanie, są doskonałym elementem zabezpieczającym przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Co ważne, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Nie wymagają konserwacji czy szczególnej uwagi.  Ze względów estetycznych i higienicznych projektowane są w taki sposób, by ich powierzchnia była jak największa – aby do minimum ograniczyć ilość cięć i łączeń. W ten sposób nie ma porowatych fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia sprzyjające rozwojowi bakterii.

Na_panelach_szklanych_można_zastosować_dowolny_wzór

Modnie i wygodnie

Poza walorami użytkowymi, są one niekwestionowanym elementem dekoracyjnym. Przy zamawianiu paneli możemy stworzyć kompozycję według własnego projektu czy pomysłu. Zastosować swoje zdjęcie, ulubiony materiał, naturalne surowce, takie jak drewno. Co najbardziej cenne, nie ma ograniczonej listy wzorów czy motywów do wykorzystania. Ich liczba jest nieskończona. Wszystko zależy od inwencji i kreatywności. – W naszej ofercie znajdują się panele z wdrukowanymi gotowymi grafikami i zdjęciami autorskimi klientów, wzory tapetowe albo reprodukcje obrazów. Nasze ściany zdobić może niemal wszystko. Szkło łączymy bowiem również z materiałami z natury nietrwałymi, jak drewno czy płótno - mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. – Dzięki szklanej oprawie, stają się trwałymi materiałami wykończeniowymi. Otrzymujemy zupełnie nową jakość, połączoną z pożądaną estetyką - dodaje W. Śmigielski. Można je też elegancko podświetlić diodami o różnych kolorach.

Wzór na trwałość

Panele szklane wykonane są z szyby hartowanej o grubości 5 mm technologią wielowarstwowego laminowania. Polega ona na połączeniu w obróbce termicznej i próżni kilku warstw – szyby, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej oraz spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby. Jakość użytych materiałów gwarantuje, że panele są odporne na działanie nawet warunków atmosferycznych i nie odkształcają się.

Montaż paneli jest na tyle szybki i łatwy, że można go właściwie wykonać samemu. Dlatego istnieje możliwość zamówienia produktu przez Internet. Firmy sprzedające gwarantują jednak zarówno profesjonalny pomiar, jak i położenie gotowego produktu. Można go dokonać w momencie, kiedy w kuchni są już meble. Zaprojektowane pod indywidualne wymiary panele są wpasowane w przestrzeń i znajdujące się w ścianie gniazdka.

Panele szklane to także rozwiązanie ekonomiczne. Odchodzą nam koszty i czas, który musielibyśmy przeznaczyć na montaż oraz związane z nim problemy. Pomiar ściany trwa nie więcej niż 30 min. W ciągu 2 godzin możemy wyczarować na naszej ścianie dowolny wzór. Większość producentów udziela na swoje produkty gwarancję. – Wyjściowo dajemy klientom 2-letnią gwarancję na wykonanie, montaż i odporność szyby. Szkło hartowane jest bezpieczne - bardzo trwałe na uderzenia oraz zarysowania, niełatwo je uszkodzić. Dzięki technologii laminowania tafla nawet w przypadku stłuczenia nie rozsypie się i pozostanie na swoim miejscu – tłumaczy Wiesław Śmigielski z Colour Glass.

Zastosowanie szkła w kuchni to modna alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Warto wziąć pod uwagę tę opcję, pamiętając, że pozwoli nam ona nie tylko odświeżyć wygląd pomieszczeń, w których przebywamy najczęściej, ale także odpowiednio je zabezpieczyć.

Więcej na www.panele-szklane.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się