Piękne odcienie podłóg

975 odwiedzin
24 Sep 2015

Doskonałym uzupełnieniem niebanalnych aranżacji są ciemne, drewniane podłogi, które podkreślają urodę wnętrza i  tworzą wyjątkową, indywidualną całość wraz z wyposażeniem i umeblowaniem. Każde wnętrze wygląda inaczej i za każdym razem zachwyca.

Styl indywidualny

Indywidualny styl w  urządzaniu wnętrz ma wielu zwolenników. To zrozumiałe, wszak staramy się zaprojektować mieszkanie tak, aby jak najpełniej odpowiadało na nasze potrzeby, było jak najlepiej przystosowane do naszego sposobu spędzania wolnego czasu, zainteresowań oraz pasji. Każdy ma swoje własne preferencje i dążenia, charakterystyczne  i właściwe tylko dla niego. Dobrze, gdy mieszkanie podkreśla niektóre z  tych potrzeb. We własnym domu chcemy czuć się dobrze, komfortowo wypoczywać i szybko się regenerować. Temu sprzyja właściwa aranżacja. Niepowtarzalne, oryginalne aranżacje wnętrz, często są wyposażane w drewniane podłogi o intensywnych, nasyconych kolorach. Właśnie ciemne podłogi podkreślają indywidualizm pomieszczeń, gdyż dzielnie wymykają się próbom ich stałego przyporządkowania, do określonego wnętrzarskiego stylu. Czasem są wręcz nieodzowne, zwłaszcza gdy chodzi o dopełnienie charakteru pomieszczenia, nasycenia go intensywnymi barwami lub tylko stworzenia przytulnego azylu. Często ich niecodzienny urok uzupełniają drobiazgi, przywiezione z innych kontynentów.

Afrykańskie odcienie

Bubinga -  to niepowtarzalne i wyraziste drewno. Ma charakterystyczne, liczne smugi, od czerwono-brązowych, poprzez jasnoczerwone, aż do purpurowych. Usłojenie niektórych kłód jest bardzo nieregularne, co nadaje drewnu niebanalny rysunek.

Iroko  inaczej Kambala - drewno o złoto-brązowej barwie. Różne odcienie tworzą na powierzchni jedyny w  swoim rodzaju obraz. Promienie słoneczne  lub języczki pochodzące z ognia na kominku, wydobywają z tego egzotycznego drewna niepowtarzalny blask.

Gatunki z Ameryki i Azji

Jatoba - piękna czerwono-brązowa barwa jest znakiem rozpoznawalnym tego bardzo twardego drewna. Ciepło egzotycznej barwy sprawia, że jest to lubiany i często wykorzystywany gatunek. Stanowi interesujący kontrast w nowoczesnych pomieszczeniach z domieszką stali, betonu czy szkła.

Orzech amerykański -  to gatunek o ciepłych odcieniach brązu, z  zaskakującymi, niekiedy prawie fioletowymi lub szarymi, fragmentami. Drewno bardzo chętnie wykorzystywane w produkcji mebli oraz podłóg. Podłoga z orzecha amerykańskiego, z racji swej dość niskiej twardości, nie jest polecana do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Merbau - drewno o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i pięknej strukturze. Rdzeń jest ciemnobrązowy i może posiadać żółte wtrącenia mineralne. Tworzy z jaśniejszą warstwą zewnętrzną wyraźny kontrast. Dzięki swojej twardości oraz pięknej kolorystyce, jest jednym z najpopularniejszych gatunków egzotycznych. Nadaje się szczególnie do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Wachlarz podłóg dębowych

Dąb Arizona – drewno bejcowane na szaro. Struktura dębowego drewna przebłyskuje przez szary odcień powierzchni. Wyjątkowe drewno nadające się znakomicie do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń.

Dąb Cordoba - Zainteresowanie klientów wyborem ciemnych gatunków drewna na podłogę jest coraz większe. Niestety dostępność egzotycznych gatunków drewna spełniających te wymagania jest ograniczona. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wprowadziliśmy do naszej oferty podłogę dębową, równomiernie pokrytą bardzo ciemną bejcą.

Dąb Marron - Drewno dębowe, które poprzez proces parzenia, uzyskało piękny czerwono brązowy kolor, tak charakterystyczny dla gatunków tropikalnych. Proces parzenia powoduje przebarwienie drewna na całej grubości. Dzięki temu renowacja (szlifowanie) parkietu nie powoduje zmiany koloru

Dąb Noir - Drewno dębowe bardzo egzotyczne. Nasze wędzone deski dębowe posiadają głęboką ciemną barwę. Pomimo swojej ciemno brązowej, prawie czarnej barwy, zachowana została widoczna struktura drewna. Dzięki dębowi Noir, uzyskaliśmy ulubiony ciemny kolor, charakterystyczny dla drewna egzotycznego, bez konieczności sięgania do drewna z zagrożonych lasów tropikalnych. Proces wędzenia powoduje przebarwienie drewna na całej grubości. Dzięki temu renowacja (szlifowanie) parkietu nie powoduje zmiany koloru.

Dąb Provence - Drewno dębowe dzięki zastosowaniu ciemnej bejcy uzyskało odcień charakterystyczna dla drewna egzotycznego. Zachowana widoczna struktura drewna. Bardzo piękna alternatywa dla gatunków egzotycznych.

Kolekcja Piękne Odcienie

Marka Boen  posiada  w swojej ofercie  szekorą kolekcję pieknych podłóg drewnianych.

Kolekcja Piękne Emocje zawiera deski egzotyczne, a także szeroki wybór przyciemnionych podłóg dębowych. Kolekcja charakteryzuje się ilością kilkudziesięciu wzorów, ze względu na  dostępność niektórych desek zarówno w postaci podłogi litej, trójwarstwowej, jak i dwuwarstwowego parkietu . Deski należące do kolekcji Piękne Odcienie  to zarówno parkiety 1-lamelowe o grubości 10 mm i zróżnicowanej długości, deski warstwowe, zarówno 1 jak i 3-lamelowe o grubości 14 mm ze złączem Boen-X-Press, które ułatwia i przyśpiesza montaż. Gwarancja na wszystkie podłogi wynosi 20 lat. Cena  za 1 m² podłogi 3-lamelowej deski od 195 zł brutto.

Więcej na www.boen.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się