Piękny prezent ślubny z Ćmielowa

953 odwiedzin
23 Sep 2015

Koperta czy toster? Wybór odpowiedniego prezentu dla nowożeńców, to często nie lada wyzwanie.  Jeśli chcemy młodej parze ofiarować coś naprawdę pięknego, warto wybierać przedmioty praktyczne, ale jednocześnie ponadczasowe i uniwersalne.

Na długie lata

Ślub to szczególny moment - to jedna z tych nielicznych chwil, kiedy deklarujemy, że chcemy czegoś „na zawsze”. Ważne jest więc, by przedmioty, które w ten dzień podarujemy nowożeńcom, mogły również pozostać z nimi na długie lata. Dokonując wyboru ślubnego prezentu nie należy kierować się sezonową modą czy sięgać po rzeczy, które tylko wyglądają atrakcyjnie. Ślubne prezenty powinny być także eleganckie i dobre gatunkowo. – radzi właścicielka ekskluzywnego, ślubnego obiektu Dwór Korona Karkonoszy i doradca ślubny, Joanna Hoc –Kopiej.

Lwowska biel wiecznie młoda

- Porcelanowy zestaw obiadowy, to nie tylko praktyczny, ale także niezwykle wytworny i piękny podarunek. Dlatego tak wiele naszych serwisów kupowanych jest właśnie przez gości weselnych.  – wyjaśnia Joanna Niedziela, dyrektor Handlowy z Zakładów Porcelany „Ćmielów”.

Doskonałym przykładem prezentu dla nowożeńców jest serwis obiadowy z kolekcji Lwów. Ten wyjątkowo romantyczny i klasyczny, a jednocześnie ponadczasowy serwis, niezwykle sprawnie „maskuje swoje lata”. Stworzone na bazie kwadratu wazy i talerze, sugerują modernistyczne inspiracje i współczesny design. Jednak regularny, wysmuklony kształt naczyń odsłania wierność klasycznym formom. W rezultacie Biały Lwów, w wersji pozbawionej dekoracji, zachwyca subtelnością i doskonale skrywa sekret swojego wieku. Fason ten został  bowiem stworzony jeszcze w latach 30 - tych i od tamtej pory nieprzerwanie zachwyca elegancją i lekkością.

Piękno uniwersalne

Szlachetna biel porcelany sprawia, że Biały Lwów pasuje jednocześnie do nowoczesnych, jak i wytwornych,  stylizowanych wnętrz. W ten sposób, w zależności od wystroju, serwis uwypukla przedwojenną elegancję lub odważne, geometryczne kształty. Ta podwójna estetyka sprawia, że porcelanowy zestaw z kolekcji „Lwów” sprawdzi się jako piękny i trafiony prezent dla nowożeńców, którzy dopiero urządzają swój wspólny dom.

Podkreślona wytworność

 - Moda na porcelanowe naczynia bez zdobień to obecnie najpopularniejszy trend wśród porcelany ślubnej - ocenia Anna Mazurkiewicz, właścicielka sklepu z porcelaną – Wynika to nie tylko z uniwersalności takiego zestawu, ale także ze względów praktycznych – białą porcelanę można zwykle bez obaw wkładać do zmywarki czy mikrofalówki. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na wytworności prezentu, dobrym wyborem będzie klasyczny serwis otoczony złotą lub srebrną obwódką.

W takiej wersji występuje również zestaw Lwów, w dekoracji Leonia. Ręcznie malowane, platynowe brzegi serwisu doskonale podkreślają piękny kształt naczyń i wyjątkowość każdego posiłku, przy którym będą zasiadać małżonkowie.

www.porcelana-cmielow.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się