Płócienne ściany

1123 odwiedzin
23 Sep 2015

Ekologiczny trend w aranżacji wnętrz jest coraz bardziej widoczny. Modne są kolory ziemi, do głosu dochodzą również naturalne materiały. Do takich należy płótno firmy Minka, którym możemy ozdobić nasze ściany.

Neutralna kolorystyka jest ponadczasowa i dlatego chętnie jest stosowana w aranżacji wnętrz, w tym przede wszystkim na ścianach. Naturalny kolor wnętrza pomoże nam uzyskać farba, tradycyjna tapeta albo też naturalna tkanina umieszczona na ścianie.

Natura na ścianach

Tradycja zdobienia ścian praktykowana była już w starożytności. Wtedy jednak na malowidła ścienne w swoim domu pozwolić sobie mogli tylko najbogatsi. Dopiero w XIX wieku technika zdobienia ścian w prywatnych posiadłościach została spopularyzowana. To wtedy najwybitniejszy twórca malowideł ściennych P. Puvis de Chavannes zaczął malować obrazy farbami olejnymi na płótnie, a następnie przyklejać płótno do ściany. Stłumione barwy jego obrazów znakomicie imitowały wrażenie, jakie wywołuje fresk. Nic więc dziwnego, że każdy chciał mieć takie dzieło na swojej ścianie.

Aranżacja - naturalne płótno ścienne z nadrukiem firmy Minka_

Dziś, taki efekt osiągnąć możemy szybciej, łatwiej i z pewnością mniejszym nakładem finansowym. Za element dekoracyjny ściany może posłużyć nam przyklejone do niej płótno z grubym splotem, wykonane ze stuprocentowej bawełny w kolorze naturalnym lub zadrukowane eko technologią lateksową z dowolnym wzorem.

 

– Wybór  kolorów i motywów płócień jest szeroki, od modnego w ostatnim czasie intensywnego w barwach stylu glamour, stonowanego stylu rustykalnego, po delikatne pastele idealnie komponujące się ze stylem shabby chic. Płótno w naturalnym kolorze możemy samodzielnie pomalować farbami , nadając mu niepowtarzalny charakter - mówi Dorota Kucharczyk z firmy Minka, producenta ekologicznych dekoracji ściennych.

 

Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, dekorowanie ścian tkaniną ma także wymiar praktyczny. Płótno umieszczone na ścianie, ale także na suficie wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniu.

- Naturalne płótno ścienne jest cięższe od tapet papierowych i dlatego do jego przyklejenia stosuje się  kleje do tapet ciężkich – dodaje Dorota Kucharczyk z firmy Minka.

Paleta naturalnych kolorów

Barwy ziemi dodają wnętrzu szlachetności i elegancji. Decydując się na określony kolor tkaniny na ścianie trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że ciemna kolorystyka optycznie zmniejszy pomieszczenie. Nie powinno się jej zatem stosować na całej powierzchni, zwłaszcza w małych pokojach. Jasne, naturalne barwy płótna nadadzą natomiast pomieszczeniu lekkości i przestrzeni, a oryginalna faktura tkaniny ciekawie urozmaici wnętrze.

INFORMACJA O NATURALNYM PŁÓTNIE ŚCIENNYM

Materiał: 100 %  bawełna, gruby splot, kolor naturalny, gramatura 450 g

Wymiary: indywidualne do potrzeb klienta

Montaż: klej do tapet ciężkich

Cena płótna naturalnego bez nadruku: 70 PLN /mkw.

Cena płótna naturalnego z ekologicznym nadrukiem lateksowym: 160 PLN/mkw.

Więcej na www.minka.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 13 Jun 2016
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się