Porcelana Villeroy & Boch w legendarnym Orient-Expressie

963 odwiedzin
23 Sep 2015

Legendarny Venice Smplon–Orient-Express to niepodważalnie najbardziej znany pociąg na świecie. Historie, które miały miejsce w jego ekskluzywnych wagonach łączą się z tajemniczymi opowieściami o namiętności, romansach czy intrygach.

Podróż Orient-Expressem to przeżycie, o którym się nie zapomina! Cześć tej przygody jest nieodłącznie związana z unikalną porcelaną, na której podawane są wyszukane dania. Od kwietnia 2012 r., stoły w wagonach restauracyjnych Orient-Expressu nakryte są specjalnie zaprojektowaną kolekcją zastawy stołowej Villeroy & Boch – „L’Oriental”, „Etoile du Nord” i „Côte d’Azur”.


W każdym wagonie inna przygoda z Villeroy & Boch!

Każda z trzech kolekcji została zaprojektowana z myślą o konkretnym wagonie. Zanim powstały, projektanci działu „Hotel i Restauracja” firmy Villeroy & Boch musieli zagłębić się w historię i poznać specyfikę wnętrz Orient-Expressu, by potem jak najlepiej oddać jego ducha na białej porcelanie…

 

…właśnie dlatego „L’Oriental” to kolekcja nasycona bogactwem azjatyckich krain: królewskimi ptakami wodnymi i bujnością dalekowschodnich traw i trzcin. Talerze obiadowe uzupełniają mniejsze, czarne talerzyki ze złotym dekorem. „Etoile du Nord” zaś to odzwierciedlenie różnorodności orientalnej flory. Czerwono – biała kolorystyka idealnie komponuje się z drewnianym wnętrzem restauracji w stylu art déco. Podziwiać będzie ją można w wagonie restauracyjnym o tej samej nazwie. Natomiast inspirowana szklanym światem Lilique „Côte d’Azur” to zdecydowanie najdelikatniejsza i najbardziej artystyczna kolekcja. Małe talerzyki pokrywa ten sam wzór co ściany wagonu, zaś talerz obiadowy zdobią dekoracje przypominające kiście winogron.

„Venice Simplon–Orient-Express to elegancja w najlepszym wydaniu. Bogata historia i tradycja do dziś są kultywowane. Praca przy tym projekcie sprawiła nam olbrzymią przyjemność” powiedział Burkhard Schmidt, dyrektor departamentu zajmującego się hotelami i restauracjami Villeroy & Boch.

„Zespół Villeroy & Boch jest niezwykle pomysłowy”

Gary Franklin, dyrektor zarządzający Orient-Express podsumował współpracę następująco: „Jesteśmy bardzo podekscytowani nową porcelaną dla Venice Simplon-Orient-Express. Od dawna szukaliśmy pomysłu na pokazanie wyjątkowego stylu pociągu i jego przepięknych detali. Zespół Villeroy & Boch znalazł sposób na realizacje naszych oczekiwań, tworząc unikalne kolekcje porcelany stołowej.”

Orient-Express to synonim stylu i luksusu od 1883 r. To nie tylko pociąg, ale także sieć hoteli. Venice Simplon–Orient-Express, znany również jako „król pociągów”, jest obecny w ponad 13 krajach w Europie m.in. w Paryżu, Wenecji, czy Budapeszcie.

Zastawa stołowa przygotowana dla Venice Simplon-Orient-Express to kolejna udana realizacja na liście działu „Hotel i Restauracja” Villeroy & Boch. Portfolio marki obfituje w wiele innych ciekawych projektów, m. in. współpracę z Emirates Palace w Abu Dhabi, Anstel Hotel w Amsterdamie czy Qatar National Convenrion Center.

UWAGA! W Polsce istnieje możliwość zamówienia kolekcjonerskich talerzy do prywatnego użytku.

Więcej na www.villeroy-boch.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 03 Jun 2016
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się