PUFF-BUFF na Łódź Design Festiwal

1352 odwiedzin
02 Oct 2017

O współczesnym wzornictwie na nowo i od nowa rozmawiać będziemy podczas 11. edycji Łódź Design Festiwal. Marka PUFF-BUFF zaprezentuje tam system BUBBLES, który zdążył wpisać się w historię polskiego designu. Podczas wystawy w ramach targów pokazane zostaną okrągłe żyrandole z linii STARS oraz najnowsze, efektowne plafony HALF-STARS, które miały swoją premierę kilka tygodni temu w Paryżu na targach Maison & Objet. 


BUBBLESto flagowy system oświetleniowy stworzony przez PUFF-BUFF na bazieelementów pneumatycznych i diod LED. Od momentu powstania w 2004 roku jest rozwijany i udoskonalany. Swoją obecną formę zyskał w 2012 r. Święcące bąbelki stały się znakiem rozpoznawczym marki. Modułowość i uniwersalność systemu BUBBLES pozwala na budowanie rozmaitych struktur świecących o różnych parametrach, charakteryzujących się jednak zawsze bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. 


PUFF-BUFF17


Na bazie systemu przez lata powstawały lampy, ścianki świecące i żyrandole o różnych kształtach i wielkościach. „Z jednej strony modele te można uznać za nowoczesną reinterpretację kryształowych żyrandoli, z drugiej strony jest to całkowicie nowatorska, unikalna technologia, łącząca struktury pneumatyczne z innowacyjnymi źródłami światła i elektroniką. Lampy są miękkie, lekkie, nietłukące i mają w sobie element humoru – puszczają do nas oczko, uwalniają od powagi i dosłowności klasycznych zwisów” – mówi Ania Siedlecka z PUFF-BUFF. 


Nowe modele w rodzinie BUBBLES – HALF-STAR, HALF-SUPERSTAR i HALF-MEGASTAR – to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów. Pozwalają na zagospodarowanie nowej przestrzeni – sufitu. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną wysokością. Swoją kompaktowość zawdzięczają spłaszczonej formie. Występują w 3 rozmiarach – o średnicy 65, 100 i 140 cm – do wyboru w zależności od możliwości przestrzennych. Mogą być zamocowane do sufitu lub swobodnie wisieć w powietrzu jak świetliste misy. Są niezwykle efektowne – mogą tworzyć sufitowe konstelacje, podniebne świetlne sceny.


PUFF-BUFF14


11. edycja Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 3-8 października 2017 r. to świetna okazja, aby zatrzymać się obok tego ponadczasowego systemu. W specjalnej wystawie opowiedziana zostanie jego historia. Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Tegoroczna edycja skupiać się będzie na wyzwaniach współczesnego wzornictwa.  


 zaproszenie łódź design festival


W festiwalowym szklanym hallu przestrzeni głównej zawiśnie efektowna konstelacja gwiazd, czyli lamp STAR, SUPERSTAR I MEGASTAR oraz płaskich i pięknych HALF-STARS. Serdecznie zapraszamy! Marka PUFF-BUFF obchodzi w tym roku swój 13-lecie.


Dodatkowe informacje: www.puff-buff.com

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się