Pufy Robione Na Szydełku - Jak Zrobić?

785 odwiedzin
14 May 2019

Ręcznie robione pufy - małe meble o wielkich możliwościach

Ręcznie robione pufy ze sznurka bawełnianego są wykorzystywane na wiele sposobów. Sprawdzają się doskonale w roli mebli wypoczynkowych, gwarantując komfort i wygodę podczas chwili relaksu, oglądania telewizji lub czytania książek. Można korzystać z nich również w trakcie pracy przed komputerem, rezygnując w ten sposób z ciężkich, tradycyjnych foteli czy krzeseł obrotowych. 

Pufy robione na szydełku to także doskonałe rozwiązanie dla dzieci. Brak ostrych krawędzi, kantów, niebezpiecznych elementów, a także lekkość i pełna mobilność sprawiają, że zarówno maluchy, jak i starsze pociechy mogą bez obaw korzystać z nich w trakcie zabawy, gier z przyjaciółmi czy odrabiania zadań domowych. Tego typu pufy stanowią także nie tylko wygodny, ale i ciekawy element wyposażenia dziecięcej przestrzeni. 

Puf wykończony sznurkiem bawełnianym zapewnia komfort i wygodę oraz optymalne podparcie dla nóg. Jak to możliwe? Jeśli potrzebujesz efektywnego odpoczynku po wymagającym dniu w pracy, po prostu podłóż pod nogi pleciony puf. W ten sposób odciążysz zmęczone, opuchnięte stopy, rozluźnisz mięśnie oraz zapewnisz sobie błogi relaks i satysfakcję. 

Podparcie dla nóg w formie estetycznie wykonanego, przyjemnego w dotyku pufu jest idealne nie tylko dla wszystkich tych, którzy potrzebują odpoczynku po trudnym, zabieganym dniu w pracy. W ten sposób z pufu mogą korzystać także kobiety w ciąży, osoby borykające się ze skurczami łydek, napięciami mięśni, bólami kręgosłupa czy problemem zimnych stóp. 

Jak przygotować się do wykonania własnej pufy?

Zanim rozpoczniesz wykonanie swojego pierwszego, własnego pufa robionego na szydełku, zdecyduj, jaki powinien mieć kształt, rozmiar i kolor, a także jakiego wypełnienia użyjesz. Dużą popularnością cieszą się szczególnie pufy, przypominającą lekko spłaszczoną kulę, jednak w domowych przestrzeniach oraz strefach relaksu w firmach spotkać można również pufy kwadratowe bądź prostokątne. 

Do wypełnienia pufu możesz użyć specjalnego wkładu, poduszki bądź granulatu styropianowego. Jeśli zdecydujesz się na inne rozwiązanie niż wkład z gąbki tapicerskiej, będziesz potrzebować dodatkowego pokrowca, który nada pufowi odpowiednią formę. Kształt i wypełnienie przygotowane? Możesz zatem przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybór koloru sznurka. 

Tutaj możliwości są niemal nieograniczone, wszystko zależy więc od Twoich indywidualnych preferencji oraz wystroju pomieszczenia, w jakim znajdzie się ręcznie robiony puf. Do wnętrz w stylu skandynawskim polecane są przede wszystkim szarości, beże oraz kolory pastelowe, z kolei do nowoczesnych - klasyczna czerń, elegancka biel bądź intensywne, przyciągające uwagę warianty kolorystyczne.

Po wybraniu koloru sznurka bawełnianego możesz przejść do określenia jego grubości. Najczęściej do tego typu pufów wykorzystuje się sznurki o grubości 5 mm, jednak warto wybrać taki wariant, który najlepiej spełni indywidualne oczekiwania. Następnie zaopatrz się w szydełko o grubości od 8 mm do 12 mm. Do wykonania pufu możesz zastosować efektowną metodą ślimakową (nazywaną też metodą ślimaka). 

Pufy robione na szydełku - czy to ma sens?

Zastanawiasz się, czy wykonanie własnego pufu ze sznurka bawełnianego to dobry pomysł? Tak, jeśli dysponujesz wolnym czasem, jesteś osobą cierpliwą i kreatywną, a operowanie szydełkiem to dla Ciebie czysta przyjemność oraz sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Decydując się na samodzielnie wykonanie ręcznie robionego pufu, masz pełną kontrolę nad jego jakością, funkcjonalnością oraz wyglądem. 

Kształt, kolor, rozmiar oraz walory estetyczne takiego pufu zależą więc tylko i wyłącznie od Ciebie. Pufy robione na szydełku mogą stać się eleganckimi, efektownymi meblami wypoczynkowymi lub zamienić się w oryginale, odważne projekty, które wprowadzą do Twojego wnętrza unikalny klimat. Takie własnoręcznie wykonane pufy sprawdzają się również doskonale w roli niepowtarzalnego prezentu dla bliskich osób. 

Z jakimi meblami i dodatkami łączyć ręcznie robione pufy? 

Jak wyeksponować ręcznie robione pufy w domowych przestrzeniach? Z jakimi innymi meblami wypoczynkowymi oraz dodatkami dekoracyjnymi można je połączyć, aby uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne? Odpowiedzi na te pytania są zależne od typu pomieszczenia, w których zamierzasz ustawić własnoręcznie przygotowane pufy oraz jego wielkości.

W dużych, przestronnych wnętrzach możesz wykorzystać pufy robione na szydełku jako dodatkowe miejsce do relaksu i wypoczynku albo też wydzielić z ich pomocą strefę, przeznaczoną tylko i wyłącznie dla maluchów. W mniejszych pomieszczeniach tego typu pufy mogą zostać wykorzystane jako główne meble wypoczynkowe. Ich lekkość oraz pełna mobilność sprawiają, że bez trudu znajdziesz dla nich optymalne ustawienie. 

Ręcznie robione pufy wprowadzają do przestrzeni ciepły, przytulny klimat. Jeśli chcesz wzmocnić tę sielską, sprzyjającą relaksowi atmosferę, możesz umieścić puf ze sznurka bawełnianego w okolicy kominka, drewnianego stołu czy przyjemnie miękkiego fotela albo wzbogacić go o ciepły pled czy ozdobną poduszkę w pastelowym odcieniu. Możesz też ustawić puf w taki sposób, aby on sam stał się dekoracją i ozdobą całego wnętrza.

Więcej informacji na stronie: pufy.pl


Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się