Razem czy oddzielnie - salonowe związki …z jadalnią

843 odwiedzin
25 Sep 2015


Czasem z konieczności, niekiedy ze względu na tryb życia i przyzwyczajenie musimy pogodzić w jednym pomieszczeniu kilka różnych funkcji. Dzięki doskonałej bazie, którą tworzą meble z kolekcji Oleo oraz odpowiednio dobranym dodatkom stworzymy reprezentacyjny „open space” łączący jadalnię z pokojem dziennym – przestrzeń przytulną, funkcjonalną, a przy tym ponadczasowo elegancką.

Oleo subtelnie i z wdziękiem kreuje charakter mieszkania, wnosząc do codziennej rzeczywistości harmonię i porządek. Proste kształty mebli i jasne ściany, optycznie powiększające wnętrze sprawiają, że wystrój strefy dziennej jest oszczędny, ale nie zimny. Taka aranżacja  nie znudzi się – łatwo ją zmienić dostosowując do aktualnych trendów czy też do zmieniających się własnych upodobań, wystarczą odpowiednie dodatki…

Więcej na www.janpol.pl

Aranżacja ma być wygodna i przytulna – to nie  wnętrze pokazowe, ale prawdziwe mieszkanie, w którym domownicy  odpoczywają, jadają posiłki i przyjmują gości.

Rodzinny obiad, kolacja dla przyjaciół powinny być przyjemnością! Na co dzień zabiegani, przy tej okazji nadrabiamy „towarzyskie” zaległości - dlaczego więc nie zadbać o swoją wygodę? Stół Oleo, dzięki bocznym wkładkom motylkowym, możemy dostosować wielkością do liczby siedzących przy nim osób.  Brak miejsca z jednej strony by rozsunąć blat bez przenoszenia całego stoły w inne miejsce? Nic nie szkodzi – stół możemy rozsuwać niezależnie z każdej strony, wystarczy by wolna przestrzeń na powiększenie blatu była zapewniona tylko z jednej z nich…

Większość z nas nie wyobraża sobie salonu bez strefy wypoczynku z wygodnym miejscem do oglądania TV, czy kina domowego. W przypadku kolekcji Oleo oprócz tradycyjnych szafek RTV, na uwagę zasługują modułowe panele TV. Zapewnią one elegancką oprawą zarówno dla telewizora o mniejszej, jak i większej przekątnej ekranu, a dzięki funkcjonalnej półeczce – potrzebne piloty będą zawsze na swoim miejscu. Nowoczesny telewizor plazmowy zapewnia szeroki kąt patrzenia, umożliwiając oglądanie filmów nawet pod dużym  kątem, jednak z myślą o naszym wzroku warto pamiętać o takim umiejscowieniu telewizora, które zapewni nam wygodę oglądania (z dala od refleksów świetlnych padających na ekran).

Zdjęcia i pamiątki z dalekich podróży, przedmioty przypominające miłe chwile –salon, nawet jeśli stanowi on integralną całość z jadalnią, to dla nich najlepsze miejsce. Energooszczędne podświetlenia szklanych półek sprawia, iż prezentowane w witrynach i kredensach kolekcje zawsze będą odpowiednio wyeksponowane. Ciepła, delikatna barwa światła dodatkowo pomoże stworzyć w pokoju pozytywny klimat – nastrój sprzyjający odprężeniu.

Wystrój salonu nie byłby kompletny bez niewielkiego, ale funkcjonalnego stolika przy którym wypijemy popołudniową kawę lub poplotkujemy z przyjaciółką. Decydując się na stolik ze szklanym blatem dodatkowo powiększymy optycznie przestrzeń.  

Dobierając stolik kawowy do wyższych mebli  w salonie zachowamy harmonię w wystroju całego pomieszczenia.

Więcej na www.klose.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się