Rozmiar ma znaczenie

1006 odwiedzin
23 Sep 2015

Urządzenie małego mieszkania stanowi nie lada wyzwanie. Jak znaleźć miejsce, by do niewielkiej łazienki wstawić pralkę, a do kuchni lodówkę, zmywarkę, piekarnik i jeszcze kuchenkę? Rozwiązaniem mogą być kompaktowe urządzenia AGD oraz zestawy zintegrowane. 

W pomieszczeniach o małym metrażu liczy się przede wszystkim funkcjonalne i przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Nadmiar mebli i przedmiotów szkodzi takim wnętrzom i uniemożliwia ich swobodne użytkowanie na co dzień. Wie o tym doskonale każdy, kto posiada małą kuchnię i łazienkę. Urządzając te niewielkie powierzchnie, niektórzy rezygnują z przydatnych w domu sprzętów lub szukają im miejsca w innych pomieszczeniach. Takie zabiegi nie będą jednak konieczne, jeśli odpowiednio dopasujemy wielkość kupowanych urządzeń do wymiarów wnętrza. 

Kuchnia 3 w 1

Znalezienie miejsca na meble i sprzęt AGD w małej kuchni jest zadaniem niełatwym. Zamiast jednak ustawiać przedmioty osobno, można wykorzystać ich połączenia. Rozwiązaniem zapewniającym oszczędność miejsca jest wkomponowanie sprzętu AGD w przestrzeń zajmowaną przez kuchenne meble. Zamiast urządzeń wolnostojących wystarczy wybrać urządzenia do zabudowy. W ten sposób możemy znaleźć miejsce dla lodówki, kuchenki mikrofalowej, zmywarki, płyty grzewczej czy piekarnika. 

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na maksymalną oszczędność miejsca w kuchni są zestawy zintegrowane. W ramach jednej powierzchni łączą one dwa a nawet trzy urządzenia AGD. Przykładem takiego mariażu jest TRIO 9503 X marki Candy, które przy szerokości 60 cm oferuje funkcje płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki. 


Łazienka w wersji mini

Pełną dowolność i nieograniczoną swobodę kształtowania przestrzeni ma ten, kto posiada dużą łazienkę. Natomiast osoby, które dysponują łazienką o małym metrażu muszą często wykazać się nie lada pomysłowością, by obok wanny i umywalki znaleźć jeszcze miejsce na wstawienie pralki. Nie oznacza to jednak, że są one skazane wyłącznie na pranie ręczne. 

Rozwiązaniem dedykowanym dla wyjątkowo małych łazienek są pralki Aquamatic o zaskakująco małych wymiarach 69,5 cm x 51 cm x 44 cm. Te niewielkie praleczki wyposażone są w użyteczne funkcje m.in dwukierunkowy programator z termostatem oraz diodowe wskaźniki opóźnienia startu, przebiegu prania i prędkości wirowania. Można wybierać spomiędzy 18 programów, w tym m.in. MIX @ WASH, program prania wełny z certyfikatem WOOLMARK, pranie ręczne. Jednorazowo w pralce zmieści się 3,5 kg wsadu. 

Natomiast z myślą o osobach, które piorą dużo, a jednocześnie mają bardzo ograniczoną ilość miejsca w łazience, stworzono pralki Grando Plus. Urządzenia te wyposażone są w bęben o pojemności 50 litrów, który mieści 7 kg wsadu przy jedynie 40 cm głębokości. Dzięki funkcji „Kg Detector”, która waży wsad i na tej podstawie dopasowuje czas prania i zużycie wody i energii, w dużym bębnie pralki Grando Plus można prać lepiej i szybciej oszczędzając jednocześnie czas, energię i pieniądze. 

Dzięki dostępnym na rynku kompaktowym urządzeniom AGD, a także zestawom łączącym funkcjonalność kilku sprzętów ograniczona przestrzeń nie musi problemem nawet dla osób posiadających małe mieszkania. Te niewielkie urządzenia pozwalają na pełnowartościowe wyposażenie małej łazienki i kuchni, dopasowując się po prostu do przestrzeni, którą dysponujemy.  

AQUA 100 F – pralka z linii Aquamatic w kolorze białym. Maksymalne obroty wirówki - 1000, załadunek – 3,5 kg. Wyposażona w dwukierunkowy programator z termostatem oraz diodowe wskaźniki opóźnienia startu, przebiegu prania i prędkości wirowania. Do wyboru 18 programów, w tym m.in. MIX @ WASH, program prania wełny z certyfikatem WOOLMARK, pranie ręczne. Klasa energetyczna AA. Wymiary: 69,5 cm x 51 cm x 43 cm. Cena detaliczna: 1899 zł brutto.

GO 4 1272D – pralka z linii Grando Plus o głębokości 40 cm. Maksymalne obroty wirówki - 1200, załadunek – 7 kg, zużycie wody 55 l. Klasa energetyczna A+. Wyposażona w dwukierunkowy programator z termostatem, MIX & WASH WOOLMARK, pranie ręczne, program szybki 14’, trójsekcyjny wyświetlacz DIGIT informujący o : rodzaju wybranego programu, prędkości wirowania, temperaturze, funkcji opóźnienia startu, czasie pozostałym do końca prania. Wymiary: 85cmx60cmx40cm. Cena detaliczna: 1 899 zł


Zestawy zintegrowane

TRIO 9501X- Zestaw zintegrowany gazowo-elektryczny o szerokości 60 cm, składający się z płyty gazowej, piekarnika i zmywarki. Posiada 4 palniki gazowe, zapalarkę zintegrowaną w pokrętle, oświetlenie wnętrza piekarnika, minutnik; funkcje grilla elektrycznego i rożna obrotowego; pojemność piekarnika 39 l; zużycie energii 0,75 kW/h. Zmywarka o pojemności 6 kompletów, wyposażona w program szybkiego zmywania (32min.), samoczyszczący się filtr, zużycie wody 9 l. Klasa energetyczna A. Wymiary:85cmx60cmx60cm. Cena detaliczna: 5 899 zł

TRIO 9503 X - Zestaw zintegrowany o szerokości 60 cm, składający się z płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki. Płyta z 4 polami grzejnymi. Piekarnik elektryczny z termoobiegiem i oświetleniem wewnętrznym. Zużycie energii 0,78 kW/h. Funkcja grilla elektrycznego, pojemność piekarnika 39 l. Zmywarka przeznaczona na 6 kompletów, posiada program szybkiego zmywania (32min.), samoczyszczący się filtr, zużycie wody 9 l. Klasa energetyczna A. Wymiary: 85cmx60cmx60cm, cena detaliczna: 6 199 zł

DUO 609X - Urządzenie dwufunkcyjne do zabudowy pod blatem: piekarnik elektryczny - 39 l, 5 funkcji, sterowanie dotykowe w rączce, klasa energetyczna A; zmywarka - ukryty panel sterowania, 6 kompletów, 5 programów, 4 temperatury (75,65,50,45°C). Wymiary urządzenia: 83,5-90cmx60cmx57cm, cena detaliczna: 4950 zł

Wiecej o urządzeniach ADG do małego mieszkania na www.candy.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się