Ruszyła 6.edycja konkursu Design Alive Awards. Poznajmy nominowanych

1785 odwiedzin
15 Nov 2017

Świadome, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Taki klucz wyboru towarzyszy Kapitule w 6. Edycji konkursu Design Alive Awards. Jak co roku Design Alive Awards to trzy kategorie: Kreator, Animator i Strateg Roku 2017. 



Po raz 6 kapituła konkursu Design Alive Awards wybierze Kreatora, Animatora i Stratega Roku 2017. Celem organizatorów konkursu jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie oraz wydarzenia, w tym osób animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.  Przez wielu, konkurs Design Alive Awards nazywany jest „Oskarami designu”. Nazwa nie wzięła się przypadkowo – twórcą statuetek jest Oskar Zięta – jeden z czołowych, polskich projektantów.



Konkurs Design Alive Awards to również Plebiscyt Czytelników. Głosowanie trwa do 22 listopada br. na stronie www.designalive.pl/plebiscyt2017


Kapituła Design Alive Awards 2017: Ewa Trzcionka- redaktor naczelna magazynu i portalu „Design Alive” (przewodnicząca Kapituły), Julia Cieszko- zastępczyni Redaktor Naczelnej magazynu „Design Alive”, Weronika Rochacka Gagliardi- strateg designu w firmie doradczej Design Provision, Gosia Sobiczewska- projektantka mody, założycielka marki odzieżowej ESTby ES, Oskar Zięta- architekt, projektant procesów, założyciel i prezes Zieta Prozessdesign, Szymon Sołtysik- dyrektor PR Mazda Polska. 


Design Alive Awards 2017 (4)


NOMINOWANI W KATEGORII STRATEG:



Ewa Janczukowicz-Cichosz i Paulina Kisiel, Gdynia Design Days. Za jubileuszową edycję Gdynia Design Days bogatą w autorskie projekty i wystawy na wysokim poziomie merytorycznym. Za pokazywanie wszechstronności designu – od kreacji, przez produkcję, trendy, biznes, po świetnie przemyślane aktywności dla dzieci.


Agata Matlak-Lutyk i Hanna Ferenc Hilsden, partnerki w firmie Balagan. Za konsekwencję w tworzeniu charakteru marki Balagan opartej na koncepcie podwójnych korzeni między Warszawą i Tel Awiwem oraz wysokiej jakości rzemieślniczej wytwarzanych akcesoriów i obuwia ze skóry.


Paweł Garus i Jerzy Woźniak, partnerzy studia mode:lina™. Za stworzenie silnej marki na międzynarodowym rynku projektowania wnętrz komercyjnych. Za utrzymanie charakterystycznej, estetycznej jakości w projektach wymagających funkcjonalności i indywidualnego podejścia.


Kasia Ptak, dyrektor generalna targów Warsaw Home. Za wyczucie luki rynkowej oraz stworzenie i dynamiczny rozwój wydarzenia niezbędnego dla ekonomicznego wzrostu polskiego segmentu wyposażenia wnętrz.


Edyta Defratyka, prezes Fundacji KOM. Za propagowanie nowoczesnej edukacji i wspieranie talentów oraz przygotowanie przestrzeni, która wspiera rozwój kreatywności i poczucia estetyki wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.



NOMINOWANI W KATEGORII ANIMATOR:


Roksana Maślankiewicz i Marcin Talarek, kampanierka w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska i dyrektor kreatywny w IRL. Za kampanię „Dbamy o lepszą codzienność”, która dzięki interwencjom projektowo-estetycznym zwraca uwagę, jak ważna jest obserwacja otoczenia i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie naszych społeczności. 


Ewa Solarz, niezależna kuratorka. Za wystawę i książkę „Elementarz Polskiego Designu”, które pomogły usystematyzować dziedzictwo tej gałęzi polskiej kultury i gospodarki oraz przekazać je w atrakcyjny sposób szerokiemu gronu odbiorców.

 

Ewa Klekot oraz Arkadiusz Szwed, antropolożka i projektant. Za projekt i wystawę „Ludzie z fabryki porcelany”, który w piękny formalnie sposób i niezwykle wymownie oddaje hołd pracy rzemieślniczej w fabrykach porcelany. 


Ewa Nekanda-Trepka i Jarosław Trybuś, dyrektor i zastępca dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Warszawy. Za wystawę „Rzeczy warszawskie” i działania jej towarzyszące, które wybiły Muzeum Warszawy na jedno z najbardziej interesujących estetycznie i merytorycznie jednostek kultury w kraju.


Jacek Wielebski, aktywista, założyciel stowarzyszenia Traffic design. Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.



NOMINOWANI W KATEGORII KREATOR:


Dominika Buck i Paweł Buck, projektanci wnętrz i założyciele Buck Studio. Za projekty: restauracji Campo, cukierni Nanan i bistro Dinette. Za kompleksowe tworzenie tożsamości miejsc i współtworzenie strategii ich działania. Za zaproponowanie i utrzymanie charakterystycznego stylu projektowania wnętrz publicznych. 


Maja Ganszyniec, projektantka. Za projekty tworzone dla IKEA oraz Comforty, które w ostatnich latach systematycznie wprowadzają do rzeczywistości piękno i jednocześnie ułatwiają życie w wielu domach na całym świecie.


Marcin Rusak, projektant. Za projekt Flora będący niezwykłym estetycznie a opartym na poszukiwaniach materiałowych i technologicznych. Za myślenie podczas procesu projektowego o relacji przedmiotu z właścicielem.


Jacek Kołodziejski, fotograf, artysta wizualny. Za sesje zdjęciowe stworzone dla Muzeum Warszawy oraz dla marki Tre. Za umiejętne tworzenie „martwych natur”, które poprzez kontekst potrafią ożywić użytkowy przedmiot i nadać mu nowe artystyczne znaczenie. 


Krystian Kowalski, projektant. Za projekty siedzisk Oyster Lounge dla Comforty i Mesh dla MDD, które kontynuują charakterystyczny styl projektanta oraz wyraźnie określają styl i tożsamość marek, dla których pracuje. Za projektowanie pięknych przedmiotów systemowo i systematyczne.


Design Alive Awards 2017 (2)

Ostatnia modyfikacja: 15 Nov 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się