Schody na strych – jakie wybrać?

1728 odwiedzin
24 May 2017

Strych to ważne, choć ukryte pomieszczenie w domu. Możemy tu umieścić wszystkie domowe sprzęty, których aktualnie nie potrzebujemy lub też urządzić na przykład pracownię modelarską. Dodatkowo działa on również jak pewnego rodzaju izolator termiczny i w porównaniu z mieszkaniami bez strychu pozwala na istotne zmniejszenie współczynnika utraty ciepła. Bez względu na funkcję, jaką pełni strych w naszym domu musimy znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy sposób poruszania się między strefą mieszkalną a tą, być może rzadziej wykorzystywaną - strychową.

Jakie zatem wybrać schody na strych?

Jeśli nie będziemy często odwiedzać strychu, wybierzmy schody składane, nie zabierają cennej przestrzeni i niezakłócaną wystroju, szczególnie jeśli wejście znajduje się w pokoju dziennym. Gdy strych stanowi istotne z punktu widzenia użytkowników pomieszczenie, z którego korzystają oni codziennie, warto zamontować schody na stałe. Zawsze jednak powinny być bezpieczne dla mieszkańców, łatwe w obsłudze i odznaczać się estetycznym wyglądem. 

Drewniane czy metalowe?   

Jeśli zdecydujemy się na schody składane, możemy wybrać modele drewniane lub metalowe. 

Radex_EXTRA_4SDrewno doskonale ociepla wnętrze wprowadzając do niego niepowtarzaną, przytulną atmosferę. Dlatego osoby ceniące naturalne materiały powinny zakupić schody na przykład z drewna sosnowego. Jasna barwa i prosta, lekka forma znakomicie pasują do różnych stylów aranżacji. Jako przykład mogą posłużyć drewniane schody EXTRA marki RADEX, które podobnie jak i inne modele drewniane, dostępne są w wersji trzy lub czterosegmentowej. Drabina składana na 3 części potrzebuje większej skrzyni, natomiast czterosegmentowa mieści się w skrzyni o wymiarach 90×60 cm. Stopnie o antypoślizgowym profilu oraz metalowa poręcz zapewniają wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, a jasna barwa drabiny w połączeniu z takim samym kolorem klapy izolacyjnej bez wystających elementów zamka sprawiają, że rozłożone schody wyglądają ładnie i idealnie komponują się z wystrojem wnętrza. 

Radex_Stallux_3sWykonane z metalu meble lub fragmenty wyposażenia to świetna propozycja dla zwolenników połączenia ciekawych rozwiązań aranżacyjnych z solidnością i trwałością materiału. W schodach strychowych STALLUX metalowe policzki drabiny zestawione zostały z drewnianymi stopniami, klapą i skrzynią. Antypoślizgowe stopnie zapewniają bezpieczeństwo, a specjalna uszczelka zamontowana w skrzyni gwarantuje doskonałą szczelność między klapą a ościeżnicą. Wszystkie schody są kompletnie zmontowane, z możliwością dostosowania wysokości poprzez przycięcie ostatniego segmentu drabinki. Na zamówienie dostępne są egzemplarze o niestandardowych wymiarach.

Składane schody strychowe są nie tylko praktyczne, ale także odznaczają się estetycznym wzornictwem. Proste w obsłudze i utrzymaniu w czystości stanowią niezbędny element wyposażenia domów, w których znajduje się to użyteczne dla domowników pomieszczenie. Złożone nie zakłócają aranżacji panującej we wnętrzu, natomiast rozłożone, ze względu na swą uniwersalną formę doskonale się z nią komponują.

Więcej informacji na www.4iq.com.pl

Ostatnia modyfikacja: 24 May 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się