Schody zawsze pod ręką: galeria najmodniejszych balustrad i poręczy w 2017r.

1305 odwiedzin
09 Feb 2017

W tym roku najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem. Zobacz galerię z nowościami i daj się zainspirować.


Balustrada i poręcz to jedne z najważniejszych elementów, które w zestawieniu ze stopniami i konstrukcją nadają schodom ich indywidualny charakter. Choć jeszcze kilka lat temu na topie były modele wykonane w całości z drewna, dziś odchodzi się od tego trendu. To, co można spotkać najczęściej to nowoczesne balustrady i poręcze przede wszystkim ze stali lub szkła, a także unikatowe modele będące połączeniem tych materiałów z drewnem.


Drewno w doborowym towarzystwie

Jednym z ciekawszych trendów, przewidzianych na ten rok, jest łączenie materiałów wykończeniowych w oczywisty, choć jednocześnie spektakularny wizualnie sposób. Nowością są balustrady o drewnianym obramowaniu oraz wypełnieniu z transparentnej szyby hartowanej, będące swoistym kompromisem pomiędzy tradycyjnym a nowoczesnym podejściem do aranżacji przestrzeni.


rintal_schody_maya_porecz_szklo_w_drewnie

Fot. Rintal Polska
Schody Maya oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Szkło w drewnie
(cena ok. 15 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Plusem schodów, w których szkło spotyka się z drewnem, obok niecodziennego wyglądu, jest ich uniwersalizm, a zatem możliwość skomponowania we wnętrzach o różnym charakterze. Modele dodają bowiem jasności i przestrzeni w domach utrzymanych w stylu skandynawskim, tak samo jak współgrają w domach angielskich, w których liczy się bezpretensjonalna swoboda. Schody z balustradą złożoną z elementów szkła i drewna pasują także do wnętrz francuskich, w których ważna jest niezobowiązująca wytworność.


Nieco inną propozycję projektanci szykują do wnętrz klasycznych, w których balustrada i poręcz powinny być wyłącznie tłem dla drewnianych stopni. W takich domach najlepiej postawić na schody dywanowe lub z podstopnicami, uzupełniając je o balustradę i poręcz wykonane z praktycznej, wizualnie nieprzytłaczającej stali malowanej proszkowo na kolor dobrany do charakteru wnętrza.


rintal_oblozenie_drewnem_poręcz_weld

Fot. Rintal Polska
Obłożenie schodów betonowych drewnem dębowym, z ciemnoszarą poręczą Weld wykonaną z profili stalowych
(cena ok. 13 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Finezyjne balustrady z metalu

Drugim trendem, który zdominuje projekty balustrad i poręczy w tym roku, jest metal w jego najbardziej finezyjnej formie, będący odpowiedzią na aranżacyjne gusta miłośników ultranowoczesnych rozwiązań. Metalowe balustrady wykonane są z pełnej blachy, komponując się w dużych, przestronnych, w tym eklektycznych domach, lub posiadają wycinane laserowo wzory, np. w koła, wielokąty, elipsy, kamyki, kreski, wstęgi, prostokąty czy kropki. Choć trend ten pojawił się już w zeszłym roku, w 2017 będzie się dynamicznie rozwijał. Nadal o kształcie wzorów decydować będzie klient, coraz odważniej podchodzący do kwestii aranżowania wnętrza.


rintal_schody_otto_porecz_laser_w_kola

Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą typu Laser wycinaną w koła
(cena ok. 20 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


rintal_schody_otto_porecz_weld_panel_w_kreski

Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld Panel z laserowo wycinanym wzorem w kreski
(cena ok. 17,8 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Stal nie tylko do industrialnych wnętrz

Trzecim materiałem, który jest widoczny w modelach balustrad i poręczy w 2017 r. jest stal, kojarzona już nie tylko z zimnymi i industrialnymi wnętrzami. Wszystko dzięki oryginalnemu wzornictwu, w którym tradycyjne relingi zastępuje siatka oraz asymetrycznie łączone profile. To sprawia, że modele pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, minimalistycznych, jak i tych o bardziej przemysłowym charakterze.


rintal_schody_otto_porecz_weld_siatka

Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld Siatka wykonanej z siatki stalowej
(cena ok. 18,5 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


rintal_schody_otto_porecz_weld_profile

Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Weld wykonanej z profili zamkniętych
(cena ok. 18,9 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)


Balustrada i poręcz mogą być niewidoczne, przybierając formę szklanej tafli lub pełne przepychu, wykonane ze stali czy z finezyjnym wzorem. Mogą łączyć nowoczesne szkło z tradycyjnym drewnem, wtapiać się we wnętrze lub stanowić jego wyróżniającą się dekorację. Dziś balustrada i poręcze to bowiem nie tylko integralna część schodów, ale przede wszystkim pełna charakteru ozdoba. Takie właśnie są trendy na 2017 r.

Ostatnia modyfikacja: 09 Feb 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się