Ściana - płaszczyzna z potencjałem

930 odwiedzin
24 Sep 2015

Ściana to najczęściej pomijany element podczas urządzania wnętrz. Dla wielu stanowi ona po prostu część konstrukcyjną. Obecnie architekci wnętrz poświęcają jej coraz więcej uwagi. Ozdabiają, aranżują i czynią ze ściany prawdziwe dzieła, na których z przyjemnością zawiesza się wzrok. 

 

Co na ścianę?

9270ea6ad3b795cb

Tapety przeszły do lamusa, farby nadal są, ale nie zadziwiają. Co zatem uczyni z płaskiej ściany powierzchnię, która przyciągać będzie wzrok? Jednym z najprostszych sposobów są fototapety i naklejki. Te drugie najmodniejsze są w wydaniu sentencji. Ciekawy wiersz, złota myśl – takie teksty widniejące na ścianie pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Wielbicielom stylu bardziej wyrazistego polecane są dekoracyjne panele ścienne. Takie trójwymiarowe panele o rozmaitych kształtach to ciekawe rozwiązanie. Oczywiście, w ich przypadku liczy się umiar. Osaczeni z każdej strony panelami nie będziemy czuć się komfortowo. Panele mają urozmaicać ścianę, być obrazem na jej tle. Ostatnio, jednym z najmodniejszych i ciągle utrzymujących się trendów jest ekologia. Surowe drewno na ścianie?

Z lasu na ścianę

zabudowywnetrz-1000x682

Wykończenie ścian mieszkań, restauracji czy biur naturalnym drewnem to najnowszy trend. Drewno cechuje różnorodność barw, piękny zapach i ciepło, które wnika do pomieszczenia. Takie zabudowy ścian doskonale współgrają z meblami o minimalistycznej formie. W restauracjach natomiast nadają domowego klimatu. Niezwykle ważne jest to, że drewniane ściany starzeją się wraz z budynkiem i właścicielami. Z biegiem lat nabierają charakteru, a ich odpowiednia konserwacja sprawi, że będą służyć także kolejnym pokoleniom.

Warto zwrócić uwagę na drewno używane, które jeszcze doskonalej wpisuje się w najnowsze trendy renowacji starych przedmiotów i nadawania im nowego znaczenia. To przy okazji także oszczędność i ekologia. Odpowiednia konserwacja takiego surowca, jego oprawienie i montaż sprawi, że wnętrza zyskają na jakości, a wprowadzony do nich ciepły klimat naturalnego drewna. Oczywiście należy zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczenia, aby drewno zachowało swoje wartości.

 

Zabudowy wnętrz z drewna używanego znajdują się w ofercie Woodenfactory

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

 

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się