Sofa ogrodowa na wiosnę i lato

643 odwiedzin
06 Mar 2019

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a tuż za nią kroczy lato. Kilka ostatnich lat przekonało nas do tego, że szybko robi się ciepło, a działki, ogrody i tarasy już za moment zapełnią się spragnionymi słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu amatorami ogrodów. To im właśnie dedykowane są meble, które spełniają wszelkie oczekiwania – są wygodne, praktyczne oraz wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu fotele i sofa ogrodowa będą służyć przez lata, zdobiąc i dając wytchnienie po ciężkich pracach, a także okazję do spotkań ze znajomymi.


Jakie meble postawić w ogrodzie?


Coraz chętniej na działkach i w ogrodach aranżujemy przestrzeń do odpoczynku. Jej głównym elementem niezmiennie jest sofa ogrodowa, fotelem krzesła i dedykowany stolik. To miejsce do relaksu i spotkań przy kawie lub lemoniadzie. Przede wszystkim zapewniają komfort, ale też są niezwykle stylowe i wprowadzą w przestrzeń ogrodu dokładnie taki klimat, jaki chcemy. Od domowych wersji sofa ogrodowa różni się przede wszystkim materiałem, z jakiego jest wykonana. To właśnie odporność na warunki atmosferyczne staje się najważniejszym argumentem przy dokonywaniu konkretnego wyboru. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że w momencie, gdy nie ustawiamy sofy ogrodowej i innych mebli jej towarzyszących pod dachem, to będą one stale narażone na działanie promieni słonecznych, wiatru oraz deszczu. Dodatkowo pojawiają się również nowoczesne poduchy, które podkreślają styl elementów oraz sprawiają, że wypoczynek jest niezwykle wygodne.


Modułowe meble w różnych połączeniach


Popularne sofy ogrodowe występują bardzo często w wersji modułowej, pozwala to na stworzenie idealnego zestawu, który wpisze się w konkretne potrzeby. Możliwość kreowania dowolnych kombinacji, a także zmiana dotychczasowego układu są szczególnie interesujące. Dodatkowo sofa ogrodowa narożnikowa lub też półokrągła stają się idealną podstawą do eksperymentu. Ten pozwala znaleźć przestrzeń, gdy przychodzą do nas goście, a także stworzyć odpowiednią ilość miejsca, gdy na przykład chcemy po południu poleżeć. W większości modeli kolejne moduły sofy ogrodowej są ze sobą scalone specjalnymi łącznikami, dzięki czemu się nie przesuwają. Na rynku dostępne są też oczywiście kanapy jednoczęściowe i one najlepiej sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach. Bardzo często można do nich dokupić inne elementy i tym samym stworzyć zestaw dostosowany do potrzeb. Poza tym sofa ogrodowa może występować w różnych kolorach i wpisywać się zarówno w nowoczesną minimalistyczną stylistykę, jak i tę bardziej tradycyjną. Bez problemu dobierzesz więc idealną propozycję.

 

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się