SPECTRA LIGHTING STAWIA NA POLSKI DESIGN

838 odwiedzin
21 Aug 2018

Firma Spectra Lighting, uznany polski producent oświetlenia, rozszerza gamę opraw dekoracyjnych i stawia na polskich projektantów. Do współpracy przy tworzeniu nowych lamp firma zaprosiła renomowane studio projektowe Kaniewski Design oraz NeSpoon, mistrzynię polskiego street artu. Efekty obu kooperacji zachwycają.  Kamerton i Lightlace, dekoracyjne oprawy Spectra Lighting, znajdują się na estetycznych biegunach. Podobnie zresztą jak ich autorzy: studio Kaniewski Design, autor oprawy Kamerton, to uznana pracownia projektowa, współpracująca z tak renomowanymi markami jak Pininfarina, Fiat czy Żywiec. NeSpoon, projektantka lampy Lightlace, to znana artystka street artu.
Obu projektantów łączy to, że są rozpoznawalni, liczą się w swoich środowiskach, tw
orzą niezwykłe prace oraz są z Polski.  


Lampa LIGHTLACE w kształcieserwetki, czytelnie nawiązuje do tego, co jest fascynacją jej projektantki. To właśnie koronka jest znakiem rozpoznawczym NeSpoon, polskiej artystki street artu. Swoje koronkowe dzieła (przestrzenne instalacje z serwetek, murale, graffiti i ceramiczne płaskorzeźby) NeSpoon zwykle wkomponowuje w miejską tkankę. Upiększa nimi reprezentacyjne przestrzenie miast, ale przede wszystkim miejsca takie jak zniszczone bramy czy ściany starych kamienic, dodając im nową estetyczną jakość i szczyptę artyzmu. Jedna z koronek NeSpoon, stworzona na bramie domu przy ul. Żelaznej w Warszawie, zachwyciła firmę Spectra Lighting. Efektem współpracy producenta z Artystką jest zjawiskowa lampa LIGHTLACE, kształtem i formą czytelnie nawiązująca do wzoru koronki. I podobnie jak ona – misterna i pracochłonna. Żeby wykonać lampę potrzeba aż kilkunastu godzin precyzyjnej pracy plotera oraz 4 warstw materiału: 2 blach aluminium (anodyzowanego lub lakierowanego) i 2 arkuszy mlecznego dyfuzora. 


Lampa Lightlace, prod. Spectra Lighting (2)Koronkowa lampa LIGHTLACE dostępna jest w kilku różnych wielkościach i pięciu wzorach, jest to: pełna serwetka, połowa serwetki, ¾ serwetki oraz dwie kompozycje przestrzenne. Do wyboru są trzy wykończenia oprawy: białe, czarne oraz szare. Lampa wykonywana jest przez Spectra Lighting na zamówienie, stąd czas oczekiwania na nią wynosi ok. 4 tygodnie. 


Lampa Lightlace, prod. Spectra Lighting (1)W przeciwieństwie do misternej koronki kamerton to forma prosta, ale z ogromnym potencjałem estetycznym i użytkowym, co dostrzegło studio Kaniewski Design projektując lampę KAMERTON. Smukły widełkowy kształt jest atrakcyjny zarówno w przypadku pojedynczej oprawy, jak też przy zestawieniu opraw w szereg. Koncepcja łączenia oprawy Kamerton w różne konfiguracje to nowa jakość na rynku, idealnie sprawdzająca się w takich realizacjach jak restauracje, biura czy hotele. Jak również w zastosowaniach prywatnych, np. nad stołami w jadalniach. Ponadto, w dużych przestrzeniach z lamp KAMERTON można tworzyć unikalne  ażurowe świetlne przegrody. Oprawa produkowana jest przez Spectra Lighting w dwóch kolorach obudowy - czarnym i białym, natomiast przewody zasilające dostępne są w 7 wersjach wykończenia: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, fioletowym, żółtym i zielonym. Lampa wyposażona jest w źródło LED 3500lm 30W.


Lampa Kamerton w systemie


Lampa Kamerton, prod. Spectra Lighting


Spectra Lighting to polski producent oświetlenia. Od ponad 18 lat firma zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów oświetleniowych do obiektów handlowych, muzeów, hoteli, kin, biur, sklepów i gastronomii, jak również oświetlenia zewnętrznego.

Więcej informacji na temat oferty Spectra Lighting można znaleźć na: www.spectra-lighting.pl

Ostatnia modyfikacja: 21 Aug 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się