Styl skandynawski na podłodze

1079 odwiedzin
24 Sep 2015

Skandynawski styl wyposażenia wnętrz ma dziś wielu gorących zwolenników na całym świecie, a zwłaszcza w Europie. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są bezpretensjonalne i eleganckie, a ponadto wyzwalają w domownikach radość i chęć życia.

                                                                       

Skandynawskie wnętrze

Skandynawski styl w  urządzaniu wnętrz jest nie tylko efektowny, ale przede wszystkim praktyczny i  bardzo wygodny. Mieszkanie w ten sposób urządzone po prostu urzeka, ma wiele zalet, między innymi także tę, że łatwo utrzymać w nim porządek. Jeśli dodamy do tego, że zupełnie niedrogo, ale komfortowo, możemy urządzić wnętrza w tym stylu – jego powodzenie nie może dziwić. Głównymi wyznacznikami stylu są: prostota, funkcjonalność i przejrzystość. W takich wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne, a najlepiej białe lub lekko zabarwione ściany i meble. Inne, bardziej wyraziste kolory pojawiają się raczej rzadko, w postaci barwnego akcentu – wyjątku od reguły, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę. Pozostałe elementy wnętrza usuwają się na dalszy plan. Te same zasady dotyczą także podłóg – dlatego są one bielone i rozjaśniane.  Są one jednym z ważniejszych wyznaczników skandynawskiego stylu – powinny być drewniane, a następnie bejcowane albo olejowane na biało. Takie jasne, prawie białe podłogi mają ujednoliconą fakturę i kolorystykę drewna, a wszelkie różnice są słabiej widoczne, ledwie wyczuwalne.

Kolekcja Zorza Polarna  

Marka Boen to jeden z wiodących producentów podłóg, który pochodzi właśnie ze Skandynawii. Posiada szeroką kolekcję pieknych podłóg drewnianych w skandynawskim stylu, bardzo rzadko spotykanych u innych producentów. Dla ułatwienia wyboru klientom, znakomita ich większośc znajduje się w kolekcji o nazwie Zorza Polarna.  Do tej linii podłóg należą jasne deski dąbu, jesionu, buka oraz klonu, które dodatkowo są bielone, a więc w efekcie znacznie rozjaśnione. Obok nich mieszczą się deski naturalnie jasne, takie jak klon kanadyjski, brzoza oraz będący rzadkością u  pozostałych producentów hickory - amerykański orzech biały. To gatunek bardzo często wybierany na podłogi w Ameryce Północnej oraz Skandynawii. Hickory ma dobre parametry wytrzymałościowe oraz niezwykle interesującą kolorystykę: to drewno jasne, a jednocześnie ciepłe w odbiorze. Znaczne  różnice kolorystyczne pomiędzy bielem a brązowawym rdzeniem, tworzą na podłodze niepowtarzalny, kontrastowy efekt wizualny. Podłogą, która cieszy się ogromną popularnością w Skandynawii, gdyż idealnie odpowiada potrzebom wnętrz w stylu skandynawskim jest jesion polar. Drewno jesionu jest najpierw pokryte białą bejcą, a następnie polakierowane. Dzięki takiemu wykończeniu, podłoga jest prawie biała, a usłojenie niemal zupełnie niewidoczne. Warto zauważyć, że ta podłoga nie jest polecana do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Informacje techniczne

Zdecydowana większość podłóg należących do kolekcji Zorza Polarna to deski warstwowe, trzylamelowe, o grubości 14mm ze złączem Boen-X-Press, które ułatwia i przyśpiesza montaż (lub na specjalne zamówienie także w wersji pióro-wpust). Część produktów, należących do kolekcji jest dostępna w postaci podłóg warstwowych jednolamelowych, o grubości 14 mm oraz w postaci gotowego parkietu o grubości 10 mm czy nawet 12 mm.  Tylko klon kanadyjski, jesion, dąb oraz buk są dostępne zarówno w wersji olejowanej, jak lakierowanej. Pozostałe podłogi występują wyłącznie jako podłogi lakierowane. Gwarancja na podłogi wynosi 20 lat.

Więcej na www.boen.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się